• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Коли потерпілий від злочину не зазнав шкоди, установити її для обвинувачення допоможе експерт

Хоча за Кримінальним процесуальним кодексом жоден доказ не має наперед встановленої сили, в Україні завжди з більшою прихильністю ставилися до такого джерела як висновок експерта. Точна наука - це не мінливі враження свідка… Як експертною думкою, а точніше її вдалим маніпулюванням, сторона обвинувачення іноді прикриває прогалини у своїй позиції – у колонці заслуженого юриста України Володимира Богатиря.

Więcej…
Т.в.о генпрокурора порушив закон та сам продовжив собі повноваження, коли вони закінчились

Володимир Богатир, адвокат, заслужений юрист України розмірковує про правові наслідки перевищення терміну тимчасового виконання обов’язків Генерального прокурора за межами дозволеного строку.

Więcej…
Чиновникам не цікаві проблеми катування і умов утримання ув’язнених

Ставлення до проблем утримання в місцях несвободи засуджених та осіб, узятих під варту, цілком може бути одним із показників демократичності тієї або іншої держави. Адже в цих питаннях чи не найбільш яскраво відображається стан дотримання прав людини. В Україні проблеми існують, утім, ними не надто переймаються.

Więcej…
Замкнуті проблеми: українські в’язниці та СІЗО, як тест на рівень демократії

Ставлення до проблем утримання в місцях несвободи засуджених та осіб, узятих під варту, цілком може бути одним із показників демократичності тієї або іншої держави. Адже в цих питаннях чи не найбільш яскраво відображається стан дотримання прав людини.

Więcej…
Питання на сотні мільярдів гривень: як українські банки виводили з ринку

Найбільше українських банків з ринку було виведено у 2014 та 2015 роках. А от у рік виборів чинного Президента, а також у поточному році ця процедура взагалі не застосовувалася.

Więcej…
Нововведення в роботі Інтерполу: які країни під особливим моніторингом

Серед ключових новин міжнародної організації кримінальної поліції – є призначення нового Генерального секретаря та посилення контролю за базами даних організації.

Więcej…
Корупціогенна невизначенність

Чи має АРМА враховувати інтереси кредиторів, коли визначає умови управління арештованими активами?

Więcej…
Конфлікт інтересів та збитки: адвокат розповів, як АРМА управляє арештованими активами

Дві арештовані ТЕЦ на Львівщині після передачі в управління АРМА стали збитковими, втративши 558 млн грн за 4 роки. НАБУ розпочне розслідування щодо дій керівництва АРМА за рішенням ВАКС.

Więcej…
"Жест доброї волі": АРМА може включити обслуговування кредитів до умов тендеру на управління ТРЦ "Гулівер", але чи зробить це

АРМА має можливість прописати умову обслуговування кредитів держбанків у тендерній документації для ТРЦ "Гулівер". Юристи наголошують на важливості включення цієї умови для захисту державних інтересів.

Więcej…
Нескінченна історія ОАСК набуває нових форм на вищому рівні — блог Володимира Богатиря

У 2025 році в Україні може з’явитися ще один вищий суд, який розглядатиме публічно-правові спори за участі центральних органів влади. За зразком Вищого антикорупційного суду цей суд також обʼєднуватиме і першу, і апеляційну інстанції. У Верховному Суді ідею вже підтримали. Але що це змінить на практиці?

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

Станом на 27 січня ліквідований Окружний адміністративний суд міста Києва продовжує передавати справи, що перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду.

Про це з посиланням на норми Закону від 13.12.2022 № 2825-IX розповіли в прес-службі ОАСК, передає «Закон і Бізнес».

В установі нагадали, що 15 грудня 2022 року вони припинили прийом процесуальних документів по справах, які перебували у провадженні. І за новими правилами адміністративні справи, підсудні суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на Київ, зараз мають розглядатися Київським окружним адміністративним судом. Поки не буде утворено новий Київський міський окружний адміністративний суд.

Але, як раніше зазначав «Закон і Бізнес», за даними Державної судової адміністрації  КМОАС  не був зареєстрований як юридична особа.  При цьому відведений на передачу справ з ОАСК в КОАС десятиденний строк сплив ще 26 грудня.

«Минув перший місяць відтоді, як Окружний адмінсуд Києва був зобов’язаний передати свої справи. Цього, звісно, не сталося. Очевидно, цього не відбудеться і в найближчі місяці. Цей факт, а також його негативні наслідки чудово усвідомлюють всередині судової влади, - зауважив в коментарі виданню адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир. – Питання полягає в іншому: чому в Україні на найвищому рівні ухвалюються волюнтаристські закони».

Експерт висловив переконання, що і в Офісі Президента, і в Парламенті розуміли нереальність виконання закону, але не зважали на наслідки: «Чи міг Президент, що готував проект, або депутати, що вивчали його в комітеті і потім голосували за нього під куполом, не знати про обсяг справ і організаційно-технічні можливості судових установ у Києві і області?

Не думаю. Всі розуміли нереальність та невиконуваність норми, - говорить адвокат. – Тим не менше, політична доцільність вкотре перемогла здоровий глузд, юридичну виваженість і повагу до своїх громадян. Отже маємо таке: ОАСК – в ліквідації, КМОАС – не створено. Правовий та судовий вакуум призвів до триваючого порушення права на судовий захист від свавілля чиновників. Реформа провалена».

Нагадаємо, голова Верховного Суду Всеволод Князєв дав невтішний прогноз стосовно передачі судових справ: «Пропускна спроможність канцелярії Київського окружного адміністративного суду (якщо вони будуть займатися тільки цим питанням) становить близько 100—200 справ на день. Якщо порахувати: 100-200 на день, 3-4 тисячі на місяць. Це означає, що передача шістдесяти тисяч справ розтягнеться на роки», - сказав він. Докладніше про цю проблему читайте у статті «Адміністративний колапс».

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba