Nowiny


 

29 червня 2023 року уряд Сполученого Королівства представив парламенту проєкт закону, який має заборонити британським юристам консультувати російські компанії в бізнес-угодах. Це фактично позбавить їх можливості отримати якісну юридичну експертизу з англійського права у всьому світі. Обмеження, зокрема, зачіпають торговельні угоди між корпораціями та сферу міжнародного кредитування.

Цей захід ґрунтується на вже наявних санкціях, які були запроваджені проти росії минулого року (тоді обмежили трансакційні юридичні консультаційні послуги, а також експорт майже семи сотень товарів до росії). Нові правила розширюють наявні правила щодо використання росією консультацій британських юристів із питань комерційної діяльності, повідомляється на урядовому порталі Великої Британії.

Йдеться про послідовне запровадження Великою Британією обмежувальних заходів не лише у справах на Туманному Альбіоні, але й про всі юрисдикції, які користуються англійським правом.

Адже саме англійське право є основним для переважної кількості ділових угод у міжнародній торгівлі та ринках міжнародних запозичень. Безперечно, це суттєве ускладнення в широкому спектрі міжнародних відносин. Потрібно враховувати також високий рівень поваги до професії юриста у Великій Британії.

Тож такі обмежувальні кроки є не простими для країни, оскільки призводять до скорочення ринку. Наведу цікавий приклад щодо поваги до суддів у відставці. Відповідно до останніх досліджень 3/4 суддів рівня Високого Суду і вище (Senior Courts) продовжують із різною частотою займатися юридичною роботою. Оскільки судді мають в англійському суспільстві найвищий авторитет, багато років після відставки їм доручали в основному некомерційну роботу, наприклад, керівництво розслідуваннями суспільно значущих подій і пригод (public enquiry). Ця робота оплачується не нижче за суддівську. З часом у них з’явилась можливість виступати в ролі арбітрів, медіаторів та запрошених суддів в інших країнах у судах вільних економічних зон, як-от ОАЕ (ADGM) або Казахстані. На жаль, в Україні судова влада та судді здебільшого є скомпрометованими власними ж вчинками.

Щоправда, запропоновані урядом обмеження на юридичні послуги не включають юридичне представництво російських громадян, що гарантує надання кожному доступу до юридичної підтримки. Це є ключовим аспектом верховенства права на всій території Великої Британії.

https://pravo.ua

FaLang translation system by Faboba