Nowiny

Велика Британія посилює економічний тиск та обмежує російських олігархів і великі компанії, пов’язані з керівництвом країни, у доступі до юридичних послуг.

29 червня 2023 року уряд країни представив парламенту проєкт закону, який має заборонити британським юристам консультувати російські компанії в бізнес-угодах. Це фактично позбавить їх можливості отримати якісну юридичну експертизу з англійського права у всьому світі. Обмеження, зокрема, зачіпають торговельні угоди між корпораціями та сферу міжнародного кредитування.

Цей захід ґрунтується на вже наявних санкціях, які були запроваджені проти росії минулого року (тоді обмежили трансакційні юридичні консультаційні послуги, а також експорт майже семи сотень товарів до росії). Нові правила розширюють наявні правила щодо використання росією консультацій британських юристів з питань комерційної діяльності, повідомляється на урядовому порталі Великої Британії.

«Сьогодні ми продовжуємо зміцнювати санкційний тиск Великої Британії, посилюючи заходи, спрямовані на те, щоб позбавити росію можливості користуватися британською юридичною експертизою, – прокоментував міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. – Сполучене Королівство залишається непохитним у своєму зобов'язанні підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно».

На сайті уряду стверджується, що росія залежить від західних країн у питаннях юридичної експертизи: раніше Велика Британія експортувала юридичні послуги російському бізнесу на суму 56 млн фунтів стерлінгів щороку. В цілому під санкції потрапила британсько-російська торгівля на суму 19 млрд фунтів стерлінгів, якщо порівнювати з торговельними потоками у 2021 році.

«Йдеться про послідовне запровадження Великою Британією обмежувальних заходів не лише у справах на Туманному Альбіоні, але й про всі юрисдикції, які користуються англійським правом, – пояснив у коментарі «Юридичній Газеті» адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир, який сьогодні практикує в багатьох міжнародних юрисдикціях. – Англійське право є основним для переважної кількості ділових угод у міжнародній торгівлі та ринках міжнародних запозичень. Безперечно це суттєве ускладнення в самому широкому спектрі міжнародних відносин. Потрібно враховувати та високий рівень поваги до професії юриста у Великій Британії.

Тож такі обмежувальні кроки є не простими для країни, оскільки призводять до скорочення ринку. Наведу цікавий приклад щодо поваги до суддів у відставці. Відповідно до останніх досліджень 3/4 суддів рівня Високого Суду і вище (Senior Courts) продовжують, з різною частотою, займатися юридичною роботою. Оскільки судді користуються в англійському суспільстві найвищим авторитетом, багато років після відставки їм доручали, в основному, некомерційну роботу, наприклад, керівництво розслідуваннями суспільно-значущих подій і пригод (public enquiry). Ця робота оплачується не нижче за суддівську. З часом у них з’явилась можливість виступати в якості арбітрів, медіаторів та запрошених суддів в інших країнах у судах вільних економічних зон, як-от ОАЕ (ADGM) або Казахстані. На жаль, в Україні судова влада та судді здебільшого є скомпрометованими власними ж вчинками».

Щоправда, запропоновані урядом обмеження на юридичні послуги не включають юридичне представництво російських громадян, що гарантує надання кожному доступу до юридичної підтримки. Це є ключовим аспектом верховенства права на всій території Великої Британії.

https://yur-gazeta.com

FaLang translation system by Faboba