• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Екстрадиція з-за кордону: з яких країн Інтерпол найбільше здійснював екстрадицію в Україну

Із повномасштабним вторгненням рф на територію України багатьом установам і організаціям довелося відкоригувати свою роботу. Не став винятком і Інтерпол, через який правоохоронні органи окремих країн борються із транснаціональними злочинами.

Więcej…
Розыск без границ

Как военное положение в Украине отразилось на работе Нацбюро Интерпола

Więcej…
ЯК ВОЄННИЙ СТАН В УКРАЇНІ ВПЛИНУВ НА РОБОТУ НАЦБЮРО ІНТЕРПОЛУ

Із повномасштабним вторгненням рф на територію України багатьом установам і організаціям довелося відкоригувати свою роботу. Не став винятком і Інтерпол, через який правоохоронні органи окремих країн борються із транснаціональними злочинами.

Więcej…
PROZORRI РАДНИКИ МІН’ЮСТУ: У 2023 РОЦІ ДЕРЖАВА ВИТРАТИЛА НА ІНОЗЕМНИХ ЮРИСТІВ $10,5 МЛН

Дослідивши відкриті дані Prozorro, можна скласти рейтинг іноземних консультантів, що надавали юридичні послуги в 2023 році головному юридичному відомству країни та заробили на цьому мільйони доларів США.

Więcej…
Prozorri радники Мін’юсту

У 2023 році держава витратила на іноземних юристів $10,5 млн

Więcej…
Юрист розповів скільки грошей в 2023 році було витрачено державою на іноземні юрфірми

Коли Міністерству юстиції для захисту інтересів України у закордонних юрисдикційних органах бракує власних знань, держава наймає міжнародні юрфірми. Звісно, йдеться про складні і тривалі суперечки, а також великі гонорари, пор це у своєму блозі пише адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир.

Więcej…
Не можна бути лояльними до ознак корупції у Конституційному Суді

Національне агентство з питань запобігання корупції побачило у діях в.о. Голови Конституційного Суду Сергія Головатого ознаки корупційного правопорушення та склало протокол. Очевидно, свою оцінку діям очільника мають дати і самі судді.

Więcej…
Current state of affairs at CCU unacceptable, according to EU

The honored lawyer of Ukraine, Volodymyr Bohatyr, believes that the judges of the Constitutional Court of Ukraine (CCU) should give their assessment of the actions of the Acting Chair of the CCUSerhii Holovatyi, given that the National Agency on Corruption Prevention (NACP) found in his actions a composition of corruption offenses.

Więcej…
Проти в.о голови КСУ Головатого склали протокол про корупцію: ігнорував запити НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно виконувача обов’язків голови Конституційного Суду України Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного, які відмовили надати НАЗК документи, що можуть підтвердити здійснення ним правопрорушення щодо конфлікту інтересів.

Więcej…
Поточний стан справ в КСУ неприпустимий, на що чітко вказував ЄС

Заслужений юрист України Володимир Богатир вважає, що судді Конституційного суду мають дати свою оцінку діям виконувача обов’язків Голови КСУ Сергія Головатого, враховуючи, що НАЗК знайшло в його діях склад корупційних правопорушень.

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

Автор: Володимир БОГАТИР, адвокат

Питання приватизації землі є чи не найактуальнішим питанням сьогодення. Багато сказано про доцільність та недоцільність самої приватизації, тож спробуємо розібратися в питанні з точки зору готовності держави до цього процесу.

Конституція України визначає, що земля є основним національним багатством і власністю українського народу.

За даними, наданими Держгеокадастром, станом на початок 2021 року до Державного земельного кадастру внесено 21,1 млн земельних ділянок площею 40,3 млн га, що становить 66,7 % від загальної площі України. При цьому, незважаючи на виділення десятків мільйонів гривень бюджетних коштів і заяви керівництва держави про проведення інвентаризації земель як один із пріоритетів, у 2020 році внесено було лише 1,5 млн земельних ділянок площею 1,6 млн гектарів. Невідомо також, чи повернули землю, про яку керівництво Держгеокадастру заявляло як про вкрадену попередниками.

Інша конституційна норма передбачає, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є земля та природні ресурси, що є у власності територіальних громад, а від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Вочевидь, питання передання земель до ОТГ далеке від завершення.

Тобто держава готова до приватизації землі лише на 66 %!?

Без сумніву, така практика влаштовує Президента України, про що можна зробити висновок з огляду на стрімкий злет кар’єрними щаблями Романа Лещенка, який був відповідальним за це питання у 2020 році, зокрема:

  • 07.03.2019 року, за даними НАЗК, він зробив внесок до виборчого фонду кандидата в Президенти України Зеленського Володимира Олександровича у розмірі 1 600 000 грн;
  • 01.10.2019 року був призначений уповноваженим Президента України з земельних питань;
  • 10.06.2020 року був призначений головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;
  • 17.12.2020 року був призначений міністром аграрної політики та продовольства України.

Тож фактично за провал заходів щодо проведення державної інвентаризації земель у 2020 році вже нема з кого питати, оскільки відбулось підвищення.

Питання етичності, ознак узурпації та політичної корупції в оточенні Президента України ми залишимо для правоохоронців наступних каденцій, які мають проаналізувати, чи є змова та порушення принципу розподілу влад під час призначення на керівні посади в центральних органах виконавчої влади уповноваженого Президента України з земельних питань. Політична монолітність та фактична відсутність однопартійної системи стримування та противаг вимкнула всі законодавчо закріплені запобіжники, а тому це питання не цікавить, до прикладу, Офіс Генерального прокурора.

Невідомо також, чи зможе в умовах наявної конституційної кризи Конституційний Суд України розглянути справу щодо можливості та умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

За фактичного зубожіння населення внаслідок лібертаріанської політики слуг народу ніхто не може забезпечити захист прав кожного громадянина, гарантованих Конституцією.

Держава не тільки не спроможна забезпечити захист прав усіх власників землі та соціальну спрямованість економіки, а й фактично не готова до земельної реформи, проведення якої зашкодить економічній безпеці України.

https://pravo.ua/

FaLang translation system by Faboba