• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Позбутися обов'язків: коли і як українці перестають бути громадянами

Нещодавно вдалося сформувати "рейтинг" іноземців, які отримали українське громадянство. Розглянувши особливості відповідної процедури, ми показали її шпарини, що викликають невдоволення у громадськості.

Read more ...
Українське громадянство та "рейтинг" іноземців, що його отримали

Тема, яка донедавна цікавила доволі вузьке коло фахівців, в умовах повномасштабної війни набула широкого розголосу. Українці занепокоїлися, кого і на яких умовах наша країна приймає до громадянства. Питання вже потрапило до Верховної Ради.

Read more ...
ЮСТИЦІЯ, РЕФОРМИ І НАЦБЕЗПЕКА: СКІЛЬКИ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ ОТРИМАЛА УКРАЇНА

Юстиція, реформи і нацбезпека: скільки міжнародної технічної допомоги отримала Україна. Володимир Богатир, адвокат, заслужений юрист України, підготував  матеріал про МТД, де, серед іншого, зазначено, що найбільшим донором для України є Сполучені Штати Америки, також допомагають — Канада, ФРН, Швеція, Швейцарія, Японія, Туреччина, Данія і організації системи ООН, ЄБРР.

Read more ...
Не зброєю єдиною

На що саме Україні виділяли мільярди доларів міжнародної допомоги❓ Про офіційно зареєстровані проекти міжнародної технічної допомоги Україні (їх спрямування, реципієнтів, обсяг та строки)

Read more ...
Арешт активів РФ: зняття чи стягнення?

У відновленні прав українців, постраждалих внаслідок збройної агресії РФ, головним є стягнення коштів, а не блокування активів РФ. Останнє по своїй суті є лише попереднім (забезпечувальним) кроком. Тому й ефективність діяльності Мін'юсту слід визначати винятково за критерієм розміру стягнених коштів.

Read more ...
Від засудження до санкцій

Як Євросоюз формує політику заборон стосовно РФ

Read more ...
ПРО БОРОТЬБУ З ОЛІГАРХАМИ І ЗАСТОСУВАННЯ САНКЦІЙ

Боротьба з олiгархами i застосування сакцiй в Україні - нюанси правозастосування

Read more ...
Війна - не привід

Держоргани не вправі ігнорувати запити на публічну інформацію, посилаючись на воєнний стан

Read more ...
В очікуванні обіцяної методики

Який порядок обстеження, визначення шкоди та грошової компенсації, завданої збройною агресією?

Read more ...
Володимир Богатир про новий виток у справі з ПриватБанком

Read more ...

 

Адвокат АО „Богатир та Партнери” звернувся з конституційним зверненням до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення положень пунктів 1, 7 частини першої статті 20 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність“ у системному зв’язку з положеннями статті 59 Конституції України.
Судова практика свідчить про наявність неоднозначного розуміння держорганами та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, в т.ч. судовими органами того, які відомості слід надавати на адвокатський запит з врахуванням особливостей прав особи щодо охорони особистого життя.
 
Суд просять розтлумачити, які відомості мають надаватись на адвокатський запит органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами,
установами, організаціями, громадськими об’єднаннями.
   
„Як вбачається з положень ст. 59 Конституції та ст. 20 Закону „Про адвокатуру та адвокатську діяльність” право адвоката не обмежується можливістю запитувати та отримувати необхідні відомості та копії документів тільки виключно та безпосередньо відносно особи, щодо якої здійснюється надання правової допомоги. Закону „Про адвокатуру та адвокатську діяльність” містить положення, що надають право адвокату для збору та отриманнябудь-яких відомостей та документів, що мають значення для повноцінного надання правової допомоги клієнту. Безумовно в цьому випадку слід враховувати й приписи ст. 32 Конституції України”, - відзначає адвокат у своєму зверненні.  
Наразі звернення опрацьовується Секретаріатом КСУ. З текстом звернення можна ознайомитись тут.
FaLang translation system by Faboba