• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Реабілітація і не тільки

МОЗ навело перелік закладів, що надають медпослуги постраждалим від війни

Więcej…
У Держаудитслужбі не платили співробітникам за додаткову роботу

Хоча Державна аудиторська служба і реалізує в Україні державну політику у сфері державного фінансового контролю, виявляється, сама не завжди дотримується фінансової дисципліни.

Więcej…
Маніпуляції з інститутом

Простій у боротьбі з корупцією в КС пояснили відсутністю нагальної потреби

Więcej…
Правосуддя стає непотрібним, коли за законне судове рішення світить державна зрада

Вища рада правосуддя вирішила відмовити у задоволенні клопотання заступника Генпрокурора про тимчасове відсторонення судді Господарського суду міста Києва від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Więcej…
АРМА може приховувати незручну інформацію заради демонстрації ефективності

АРМА звітує про рекордні надходження у 191 млн грн за 2023 рік, але замовчує значні збитки. Зокрема, збитки від управління ТЕЦ склали 174,6 млн грн, що нівелює заяви про самоокупність агентства.

Więcej…
У застосунку «Дія» більше 21 млн користувачів: чи достатньо для виборів?

Станом на кінець минулого року унікальна кількість користувачів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія» становила 5,349 млн осіб, а його мобільного застосунку — 21,239 млн. Чи здатна держава не лише забезпечити електронне голосування в країні, але й відобразити реальне волевиявлення громадян України?

Więcej…
Новий закон для АРМА

Шлях до незалежності чи до безконтрольності?

 

Więcej…
Зміни у процедурі призначення керівника АРМА: чи врятують вони від постійних скандалів

Кабмін пропонує посилити вимоги до голови АРМА та змінити правила його призначення через системні скандали. Експерти сумніваються в ефективності нових правил та вказують на надмірну бюрократизацію процесу.

Więcej…
Правові питання для ФГВФО вирішують 4 іноземні юрфірми

Юридичний захист для Фонду гарантування вкладів фізичних осіб сьогодні забезпечують півсотні штатних юрисконсультів, а також 4 поважні іноземні юрфірми.

Więcej…
Що відбувається з преміями в АРМА

Хоча премія на роботі має бути формою заохочення працівника, українці сприймають її як частину зарплати, а невиплату премії — покаранням. Але така практика насправді не є нормальною. Адже це створює можливості для маніпулювання: карати незручних і заохочувати лояльних до керівництва.

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

Коли Міністерству юстиції для захисту інтересів України у закордонних юрисдикційних органах бракує власних знань, держава наймає міжнародні юрфірми. Звісно, йдеться про складні і тривалі суперечки, а також великі гонорари, пор це у своєму блозі пише адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир.

Підбиваючи підсумки юридичного року та дослідивши відкриті даних Prozorro можна скласти рейтинг іноземних консультантів, що надавали юридичні послуги у 2023 році головному юридичному відомству країни та заробили на цьому мільйони доларів США.

Візьмемо до уваги закупівлі Міністерством юстиції послуг з юридичного консультування та юридичного представництва (за кодом класифікатора ДК 021:2015:79110000-8), які були завершені (прийнято рішення про укладання угоди з переможцем) і виконання яких було заплановано у році що минає.

Отже, у базі даних електронної системи публічних закупівель знаходимо інформацію щодо 19 проектів на загальну суму $10,499 млн. Середній чек однієї угоди склав $552,5 тис.

Всього у 2023 році для правничої допомоги Україні Мін’юст залучив 11 компаній. З них до ТОП-5, що найбільше заробили, можна віднести:

  1. Foley Hoag LLP – три угоди на $2.26 млн.

  2. Latham & Watkins (London) LLP – дві угоди на $1.96 млн.

  3. Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP – дві угоди на $1.53 млн.

  4. Hogan Lovells International LLP – одна угода на $1.35 млн.

  5. Shearman & Sterling LLP – одна угода на $0,92 млн.

Решту бюджету освоїли Clyde & Co LLP ($734,4 тис.), Holland & Knight LLP ($684,4 тис.), Allen & Overy LLP ($599,5 тис.), W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP ($283,3 тис.), Withers LLP ($123,7 тис.), Beijing Yingke Law Firm – 59,4 тис.


 

Якщо порівняти з попереднім «рейтингом» за 2019 – 2022 роки, то можна помітити, що найменування консультантів і лідерів майже не змінилися. Хіба що беззаперечний лідер минулих років Shearman & Sterling LLP скотився на п’яте місце, а «посередня» Foley Hoag LLP, яка за чотири попередні роки заробила всього $1,2 млн., за один 2023 рік отримала удвічі більше.

Найдорожчими проектами, супроводження яких у 2023 році коштувало понад $1 млн., виявилися:

1. Справа за позовом компаній «Misen Energy AB (publ)» та «Misen Enterprises AB» до держави Україна – $1,35 млн. Консультант - Hogan Lovells International LLP.

Шведські компанії стверджують про порушення їх прав як інвесторів, що випливають з угоди між урядами України та Швеції про сприяння та взаємний захист інвестицій. Претензії пов’язані із запровадженням на законодавчому рівні ставки рентної плати у розмірі 70% за користування надрами для видобування природного газу під час виконання договорів про спільну діяльність. Компанії вважають, що держава нівелювала здійснені ними інвестиції в спільні з Україною проекти. Адже отримання будь-якого прибутку у сфері газовидобування унеможливлено.

2. Справа за позовом компанії «Gilward Investments B.V.» до держави Україна – $1,27 млн. Консультант - Latham & Watkins (London) LLP.

Давній спір, у якому нідерландська компанія, яка володіє значною частиною акцій української авіакомпанії “АероСвіт", обвинувачує Україну у порушенні зобов'язань закріплених в Угоді про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Королівством Нідерландів. По суті компанія вимагає від держави компенсації за банкрутство авіаперевізника.

3. Справа за позовом акціонерів ПАТ «Мотор Січ» до держави Україна – $1,24 млн. Консультант – Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP.

Україна ввела санкції проти громадянина КНР та його компаній, які є інвесторами авіаційного заводу. Позивачі вважають застосовані українською владою обмежувальні заходи безпідставними, бездоказовими, необґрунтованими й незаконними, а їх прийняття супроводжувалось порушенням процедури, встановленої українським законодавством щодо застосування санкцій.

За першими двома спорами юридичні послуги пов’язані зі Сполученими Штатами Америки, у третьому – з Нідерландами (у цих країнах розташоване місце надання послуг). Між іншим, усього шість юрисдикцій були пов’язані із вирішенням спорів проти України:

  • Сполучені Штати Америки – 7 справ;

  • Франція – 4;

  • Нідерланди – 3;

  • Швеція – 3;

  • Велика Британія – 1;

  • Китай – 1.

У переважній більшості виконання угод з міжнародними юридичними компаніями планувалося до 31 грудня (хоча укладалися вони протягом усього року – з квітня по грудень). Останньої угоди, за даними Prozorro, було досягнуто 13 грудня з лідером нашого рейтингу Foley Hoag LLP. Компанія має за 18 днів виконати для Мін’юсту робіт на $506 тис. Справа стосується позову компанії «Sinohydro Corporation Limited» до Державного агентства автомобільних доріг. Звісно, таку швидкість опрацювання правових питань можна пояснити високопрофесійністю юристів фірми. Але їм далеко до фахівців W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP. Угоду на суму $200 тис. і термінами виконання 31 липня було підписано 2 серпня.

https://life.politeka.net

FaLang translation system by Faboba