• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

СБУ перевіряє детектива НАБУ Слоневського, причетного до передачі активів АРМА

Суд зобовязав Службу безпеки внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення низки злочинів одним із детективів Національного антикорупційного бюро.

Więcej…
Неефективне управління активами?

Результати аудиту АРМА вже вивчає СБУ та Нацполіція

Więcej…
Неефективне управління активами? Результати аудиту АРМА вже вивчає СБУ та Нацполіція

Звіт Держаудитслужби за результатами перевірки діяльності Агентства з розшуку та менеджменту активів у 2022 — 2023 роках ліг в матеріали кримінальної справи про незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт.

Więcej…
Невтішна статистика

Ефективне розслідування та справедливий суд в Україні очима ЄСПЛ та Офісу Генпрокурора

Więcej…
Розслідування та справедливий суд в Україні очима ЄСПЛ та Офісу Генпрокурора

За три десятки років незалежності в українському суспільстві сформувалося особливе ставлення до правоохоронної та судової систем. Попри всі реформи, громадяни їм скоріше не довіряють. І для цього існують об’єктивні причини, які можна побачити у відкритих статистичних даних.

Więcej…
На нульові результати діяльності НАБУ звернув увагу адвокат

Від початку діяльності Національного антикорупційного бюро України (грудень 2015 року) і до сьогодні у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких здійснювали детективи бюро, відсутні вироки, які б набрали законної сили, народним депутатам, керівникам центральних органів виконавчої влади та суддям.

Więcej…
Результати діяльності НАБУ майже нульові

Від початку діяльності Національного антикорупційного бюро України (грудень 2015 року) і до сьогодні у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких здійснювали детективи бюро, майже відсутні вироки, які б набрали законної сили, народним депутатам, керівникам центральних органів виконавчої влади та суддям.

Więcej…
Корупція антикорупціонерів? Про підозри в роботі НАБУ і реальні результати діяльності

Корупція загрожує існуванню України, тож боротьба з нею є беззаперечним пріоритетом. Але чи може ця боротьба сприйматися як абсолютний пріоритет? Чи не стала вона інструментом маніпулювання суспільною думкою, залякування політиків з непровладних груп та зловживання владними повноваженнями?

Więcej…
«Зручна» кваліфікація

Стаття КК про відмивання як інструмент тиску на бізнес в Україні

Więcej…
MP Dubnevych charged with money laundering contrary to Criminal Code provisions

One of the most favorite articles of the Criminal Code of law enforcement officers is the legalization of property obtained through crime. If there is a desire, it can be attached to almost any case related to an economic offense. Why this is an abuse - let's try to figure it out using the example of the so-called gas case.

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

У США – черговий скандал із секретними документами. Конфіденційні папери часів адміністрації Барака Обами виявили в гаражі будинку чинного президента Джо Байдена у Вілмінгтоні (Делавер). Наразі правоохоронці намагаються встановити, хто мав до них доступ.

Про це повідомляє видання New York Post.

Президент США підтвердив факт зберігання документів у гаражі свого будинку, де також стоїть його автомобіль Corvette Stingray 1967 року. «Мій Corvette – у замкненому гаражі, зрозуміло? Тож вони (документи – прим. ред.) не валяються на вулиці», — відповів журналістам на свій захист президент, коли його запитали про знахідку.

Цікаво, що президент здавав цей будинок в оренду своєму синові Хантеру Байдену за $50 тис. на місяць (місцеві експерти оцінюють таку суму як явно завищену і пов'язують цей факт з відмиванням грошей - нібито таким чином він віддавав батькові частку від своїх сірих бізнес-схем в Україні та в Китаї). Але не можна заперечувати і фактичного проживання у будинку сина президента. За даними ЗМІ, 52-річний чоловік почав вказувати це місце як свою адресу після розлучення у 2017 році. Також Хантер позначав будинок як платіжні адреси для своєї особистої кредитної картки та облікового запису Apple у 2018 та 2019 роках.

Тепер Конгрес вимагає від Білого дому надати список усіх, хто мав доступ до будинку в Вілмінгтоні і, як наслідок, - до секретних документів, які там зберігалися.

Іншу новину про те, що секретні матеріали раніше також виявили у вашингтонському офісі Центру дипломатії та глобальної взаємодії Penn Biden Center (Байден використовував його як особистий кабінет після 2017 року) опублікував американський телеканал CBS News. За законом після залишення посади екс-віце-президент мав би передати документи до Національного архіву США, проте не зробив цього.

У Білому домі тоді не заперечували фактів і прокоментували, що папери в центрі були виявлені ще в листопаді минулого року. За даними ЗМІ, серед паперів знайшли службові записки американської розвідки та матеріали брифінгів, пов'язаних із Україною, Іраном та Британією.

Раніше подібний скандал спалахнув навколо екс-президента США Дональда Трампа. У серпні 2022 року ФБР провело обшук у його маєтку Мар-а-Лаго у Флориді та виявило там близько 20 коробок із секретними документами. Тоді Байден характеризував поведінку свого попередника як безвідповідальну.

«Хоча зараз оточення чинного президента США намагається пояснити громадськості, що випадок з Байденом разюче відрізняється від справи Трампа (мовляв, документів у рази менше, та й сам фігурант йде на співпрацю зі слідством), проте з цих скандалів можна зробити два висновки , які є цілком застосовними для українських реалій, - вважає адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир. – По-перше, політики прямо ігнорують режимні вимоги щодо роботи із секретною інформацією. І до певного моменту держава ставиться до цього потурально. По-друге, недбалість з державною таємницею виходить назовні, коли це стає інструментом тиску в політичних іграх».

У зв'язку із цим адвокат нагадав положення ст. 29 Закону України про державну таємницю, згідно з якими людині, яка мала допуск та доступ до секретів і яка реально з ними працювала, можуть на п'ять років обмежити право виїзду на постійне місце проживання за кордон, а також обмежити свободу інформаційної діяльності. «Окремі топ-чиновники та керуючі держкомпаніями, які мали доступ до держтаємниці, закінчують свої кар'єри зі скандалами та кримінальними справами. Достатньо згадати екс-керівників Генпрокуратури, Національного банку, великих підприємств ПЕК, - пояснив В.Богатир. - У СБУ на мої запити підтверджують факт видачі допуску та існування обмежень. Однак це, всупереч режимним вимогам, не заважає носіям секретної інформації виїжджати за кордон і навіть видавати книжки».

Нагадаємо, раніше екс-главу Національного банку України Кирила Шевченка звинуватили у скоєнні злочину та звільнили з посади. При цьому його не позбавили допуску до державної таємниці. Аналогічна ситуація була його попередницею Валерією Гонтарєвою. Вона також переслідувалася у кримінальному порядку, а після звільнення виїхала за кордон і відтоді мешкає у Лондоні.

https://zib.com.ua/ua/154486.html

FaLang translation system by Faboba