Nowiny

За касаційними скаргами на рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, які Верховний Суд розглянув від початку роботи ВАКС, без змін залишилися лише 47,3% рішень. Більше половини рішень ВАКС були скасовані.

Такі дані містить лист Департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду від 29.03.2023 №97/0/18-23, який був підготовлений у відповідь на запит адвоката Володимира Богатиря (лист ВС є у розпорядженні редакції «Закон і Бізнес»).

Згідно з даними автоматизованої системи діловодства Верховного Суду, з 2020 року по березень 2023 року усього було винесено 55 рішень стосовно проваджень від ВАКС. З них:

- 26 рішень ВАКС було залишено без змін;

- 1 – змінено;

- 28 – скасовано.

Повні дані за роками дивіться у таблиці.

«Ситуацію, коли найвищий судовий орган скасовує більше половини рішень ВАКС, не можна вважати прийнятною, - говорить автор запиту. – Думаю, якби такий низький показник стійкості судових рішень був у судді районного суду, він би не мав жодних шансів на кар’єрний зріст або навіть на переведення в інший суд. Більше того, це б напевно призвело до ініціювання звільнення судді».

Нагадаємо, завданнями Вищого антикорупційного суду є:

- здійснення правосуддя з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов’язаних із ними кримінальних правопорушень та судового контролю за досудовим розслідуванням цих кримінальних правопорушень, дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні;

- розв'язання питання про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави у випадках, передбачених законом, у порядку цивільного судочинства;

- здійснення правосуддя у справах про застосування санкції, передбаченої п. 1-1 ч. 1 ст. 4 закону "Про санкції", в порядку адміністративного судочинства.

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba