Nowiny

З березня 2022 року в Україні діє система «Шлях», через яку чоловіки призовного віку, що перевозять гуманітарну допомогу або медичні вантажі, можуть перетинати кордон. Втім, ця система також використовується ухилянтами.

Це опосередковано підтвердив адміністратор системи – Державна служба України з безпеки на транспорті у відповіді на запит адвоката Володимира Богатиря.

Так, відповідно до п. 28 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабміну від 27.01.95 №57, рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями. Вони власноруч вносять інформацію про водіїв до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки.

Інформація про водіїв, транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, вноситься до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є також Укртрансбезпека. Така інформація вноситься на підставі заявки ліцензіата безпосередньо самим ліцензіатом.

В умовах воєнного стану пропуск водіїв через державний кордон здійснюється Держприкордонслужбою на підставі витягу з розпорядження відповідної обласної військової адміністрації про надання дозволу на виїзд (у паперовому або електронному вигляді) та за наявності відомостей в інформаційній системі «ШЛЯХ».

Дозвіл на перебування за кордоном надається не більше ніж на 30 днів. І у разі перевищення строків перебування осіб за кордоном Укртрансбезпека може відповідно до Правил припинити доступ ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем на три місяці.

Таке рішення про покарання ліцензіата приймається комісією, до складу якої залучаються представники Мінінфраструктури та інших органів державної влади. І у 2022 році цією комісією було прийнято рішення про припинення доступу двох ліцензіатів до інформаційних систем.

«Скільки в 2022 році осіб виїхали за кордон за цими правилами і не повернулись до України, яка кількість повернулась з перевищенням передбачених строків і яка змінила мету виїзду за кордон, - хоча на ці питання в Укртрансбезпеці не дали відповіді, втім опосередковано підтвердили, що в системі Шлях де-факто мають місце зловживання, - зауважив В.Богатир. – І санкції до двох ліцензіатів є тому достатнім підтвердженням. Тому даними про фактичний перетин кордону громадянами України ми додатково поцікавимося у Держприкордонслужби,  Мінінфраструктури та військових адміністрацій».

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba