• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

ЯК ВОЄННИЙ СТАН В УКРАЇНІ ВПЛИНУВ НА РОБОТУ НАЦБЮРО ІНТЕРПОЛУ

Із повномасштабним вторгненням рф на територію України багатьом установам і організаціям довелося відкоригувати свою роботу. Не став винятком і Інтерпол, через який правоохоронні органи окремих країн борються із транснаціональними злочинами.

Read more ...
PROZORRI РАДНИКИ МІН’ЮСТУ: У 2023 РОЦІ ДЕРЖАВА ВИТРАТИЛА НА ІНОЗЕМНИХ ЮРИСТІВ $10,5 МЛН

Дослідивши відкриті дані Prozorro, можна скласти рейтинг іноземних консультантів, що надавали юридичні послуги в 2023 році головному юридичному відомству країни та заробили на цьому мільйони доларів США.

Read more ...
Prozorri радники Мін’юсту

У 2023 році держава витратила на іноземних юристів $10,5 млн

Read more ...
Юрист розповів скільки грошей в 2023 році було витрачено державою на іноземні юрфірми

Коли Міністерству юстиції для захисту інтересів України у закордонних юрисдикційних органах бракує власних знань, держава наймає міжнародні юрфірми. Звісно, йдеться про складні і тривалі суперечки, а також великі гонорари, пор це у своєму блозі пише адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир.

Read more ...
Не можна бути лояльними до ознак корупції у Конституційному Суді

Національне агентство з питань запобігання корупції побачило у діях в.о. Голови Конституційного Суду Сергія Головатого ознаки корупційного правопорушення та склало протокол. Очевидно, свою оцінку діям очільника мають дати і самі судді.

Read more ...
Current state of affairs at CCU unacceptable, according to EU

The honored lawyer of Ukraine, Volodymyr Bohatyr, believes that the judges of the Constitutional Court of Ukraine (CCU) should give their assessment of the actions of the Acting Chair of the CCUSerhii Holovatyi, given that the National Agency on Corruption Prevention (NACP) found in his actions a composition of corruption offenses.

Read more ...
Проти в.о голови КСУ Головатого склали протокол про корупцію: ігнорував запити НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно виконувача обов’язків голови Конституційного Суду України Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного, які відмовили надати НАЗК документи, що можуть підтвердити здійснення ним правопрорушення щодо конфлікту інтересів.

Read more ...
Поточний стан справ в КСУ неприпустимий, на що чітко вказував ЄС

Заслужений юрист України Володимир Богатир вважає, що судді Конституційного суду мають дати свою оцінку діям виконувача обов’язків Голови КСУ Сергія Головатого, враховуючи, що НАЗК знайшло в його діях склад корупційних правопорушень.

Read more ...
НАЗК склало протоколи про адміністративне правопорушення щодо в.о. Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого та керівника Секретаріату цього суду Віктора Бесчастного

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно в.о. Голови Конституційного Суду України (КСУ) Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного. Перевіряється інформація з отриманого повідомлення щодо здійснення суддею дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Read more ...
Парламент ігнорує норми ЄС у банківській сфері

Заслужений юрист України, адвокат Володимир Богатир заявив, що парламент впроваджує законодавство, яке віддаляє євроінтеграцію.

Read more ...

У США – черговий скандал із секретними документами. Конфіденційні папери часів адміністрації Барака Обами виявили в гаражі будинку чинного президента Джо Байдена у Вілмінгтоні (Делавер). Наразі правоохоронці намагаються встановити, хто мав до них доступ.

Про це повідомляє видання New York Post.

Президент США підтвердив факт зберігання документів у гаражі свого будинку, де також стоїть його автомобіль Corvette Stingray 1967 року. «Мій Corvette – у замкненому гаражі, зрозуміло? Тож вони (документи – прим. ред.) не валяються на вулиці», — відповів журналістам на свій захист президент, коли його запитали про знахідку.

Цікаво, що президент здавав цей будинок в оренду своєму синові Хантеру Байдену за $50 тис. на місяць (місцеві експерти оцінюють таку суму як явно завищену і пов'язують цей факт з відмиванням грошей - нібито таким чином він віддавав батькові частку від своїх сірих бізнес-схем в Україні та в Китаї). Але не можна заперечувати і фактичного проживання у будинку сина президента. За даними ЗМІ, 52-річний чоловік почав вказувати це місце як свою адресу після розлучення у 2017 році. Також Хантер позначав будинок як платіжні адреси для своєї особистої кредитної картки та облікового запису Apple у 2018 та 2019 роках.

Тепер Конгрес вимагає від Білого дому надати список усіх, хто мав доступ до будинку в Вілмінгтоні і, як наслідок, - до секретних документів, які там зберігалися.

Іншу новину про те, що секретні матеріали раніше також виявили у вашингтонському офісі Центру дипломатії та глобальної взаємодії Penn Biden Center (Байден використовував його як особистий кабінет після 2017 року) опублікував американський телеканал CBS News. За законом після залишення посади екс-віце-президент мав би передати документи до Національного архіву США, проте не зробив цього.

У Білому домі тоді не заперечували фактів і прокоментували, що папери в центрі були виявлені ще в листопаді минулого року. За даними ЗМІ, серед паперів знайшли службові записки американської розвідки та матеріали брифінгів, пов'язаних із Україною, Іраном та Британією.

Раніше подібний скандал спалахнув навколо екс-президента США Дональда Трампа. У серпні 2022 року ФБР провело обшук у його маєтку Мар-а-Лаго у Флориді та виявило там близько 20 коробок із секретними документами. Тоді Байден характеризував поведінку свого попередника як безвідповідальну.

«Хоча зараз оточення чинного президента США намагається пояснити громадськості, що випадок з Байденом разюче відрізняється від справи Трампа (мовляв, документів у рази менше, та й сам фігурант йде на співпрацю зі слідством), проте з цих скандалів можна зробити два висновки , які є цілком застосовними для українських реалій, - вважає адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир. – По-перше, політики прямо ігнорують режимні вимоги щодо роботи із секретною інформацією. І до певного моменту держава ставиться до цього потурально. По-друге, недбалість з державною таємницею виходить назовні, коли це стає інструментом тиску в політичних іграх».

У зв'язку із цим адвокат нагадав положення ст. 29 Закону України про державну таємницю, згідно з якими людині, яка мала допуск та доступ до секретів і яка реально з ними працювала, можуть на п'ять років обмежити право виїзду на постійне місце проживання за кордон, а також обмежити свободу інформаційної діяльності. «Окремі топ-чиновники та керуючі держкомпаніями, які мали доступ до держтаємниці, закінчують свої кар'єри зі скандалами та кримінальними справами. Достатньо згадати екс-керівників Генпрокуратури, Національного банку, великих підприємств ПЕК, - пояснив В.Богатир. - У СБУ на мої запити підтверджують факт видачі допуску та існування обмежень. Однак це, всупереч режимним вимогам, не заважає носіям секретної інформації виїжджати за кордон і навіть видавати книжки».

Нагадаємо, раніше екс-главу Національного банку України Кирила Шевченка звинуватили у скоєнні злочину та звільнили з посади. При цьому його не позбавили допуску до державної таємниці. Аналогічна ситуація була його попередницею Валерією Гонтарєвою. Вона також переслідувалася у кримінальному порядку, а після звільнення виїхала за кордон і відтоді мешкає у Лондоні.

https://zib.com.ua/ua/154486.html

FaLang translation system by Faboba