Новости

Син чинного президента Сполучених Штатів Америки Хантер Байден намагається через суд зменшити розмір аліментів на свою 4-річну дитину. Причина – суттєва зміна фінансових обставин.

Американські ЗМІ повідомили, що відповідне клопотання було нещодавно подано адвокатом Брентом Ленґдоном до суду в окрузі Індепенденс, де живе колишня стрептизерка Лунден Робертс з донькою Неві Джоан.

Крім фінансових обставин, у клопотанні йдеться про зміни у законодавстві стосовно керівних принципів аліментів на дітей в Арканзасі, що відбулися у 2020 році.

Адвокат жінки Клінт Ланкастер, у свою чергу, висловив сумніви щодо фінансового статусу Хантера, пообіцявши вивчити фінансову звітність останнього.

Заява Хантера про фінансові негаразди з’явилася після того, як він опублікував у квітні минулого року мемуари, в яких детально описано його минуле, пов’язане з наркотиками та сексом.

ЗМІ відзначають, що це не перший раз, коли Хантер виставляє себе фінансово неспроможним у питанні виплати аліментів Робертс.

Робертс подала позов про встановлення батьківства у 2019 році. Хантер стверджував, що не міг сплачувати аліменти, оскільки був банкрутом. Наполягав, що має «значний борг» через розлучення з колишньою дружиною Кетлін.

Хантер спочатку заперечував, що коли-небудь мав секс з Робертс. Але пізніше, коли тест ДНК підтвердив його батьківство, уклав угоду.

Боротьба за аліменти відбувається в той момент, коли федеральні слідчі продовжують досліджувати фінансову та бізнес-діяльність Хантера, коли його батько був віце-президентом.

Коментар ЗіБ

Володимир БОГАТИР, адвокат, заслужений юрист України:

- Ця справа, а точніше, поява інформації про неї в американських ЗМІ і жваве обговорення теми, яскраво ілюструє принципову відмінність у роботі судів США та України.

І річ не у гучних прізвищах. Бо ж позов може подати кожен бажаючий фактично з будь-якого приводу.

Йдеться про відкритість, як один із непорушних принципів справжньої демократії.

І США, і Україна мають свої відповідні реєстри судових рішень. В США кожен бажаючий може вільно відстежувати перебіг процесів, в тому числі проти сина президента. А от у нас доступ до судових рішень, хоча й гарантовано на рівні закону, на практиці не є абсолютною цінністю. Що у лютому цього року підтвердив Верховний Суд у справі №560/7790/20.

Цей судовий спір стосувався доступу до текстів рішень, винесених у відкритому судовому засіданні, але прихованих у ЄДРСР. Попри відсутність необхідних правових підстав, визначених профільним Законом «Про доступ до судових рішень», ДСАУ та ДП «Інформаційні судові системи» виконали постанову слідчого, прокурора, які виходили з міркувань недопустимості розголошення відомостей досудового розслідування (докладніше про проблему читайте у статті «Честь мундиру зобов’язує» - прим. Ред.).

Тож переконаний, що для справи за умовним позовом стриптизерки проти сина президента чиновники української судової системи обов’язково знайшли б достатньо переконливу підставу, аби текст документу не потрапив у публічний простір.

Власне саме через відсутність ключової умови – відкритості, жодна реформа судової системи (останній раз на її необхідності наполягав президент США Джозеф Байден рік тому) і не має успіху в Україні.

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba