• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ ОБМЕЖУЄ РОСІЯН У ДОСТУПІ ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

29 червня 2023 року уряд Сполученого Королівства представив парламенту проєкт закону, який має заборонити британським юристам консультувати російські компанії в бізнес-угодах.

Więcej…
Російському бізнесу обмежують доступ до британських юристів

Велика Британія посилює економічний тиск та обмежує російських олігархів і великі компанії, пов’язані з керівництвом країни, у доступі до юридичних послуг.

Więcej…
Юридичні радники ФГВФО: хто вони, якими банками опікуються

Однією із топ-тем для обговорення у ділових колах сьогодні стала новина про те, що Північний апеляційний господарський суд визнав правомірними вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до екс-керівників Платинум Банку. Серед них - перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова. Йдеться про солідарне стягнення 1,48 млрд грн. Але хто допомагає ФГВФО отримувати перемоги на юридичному фронті?

Więcej…
Экстрадиционное падение и его причины

Несмотря на военное положение, Украина продолжает выполнять свои международные обязательства в уголовно-правовой плоскости по выдаче (экстрадиции) лиц. Правда, интенсивность сотрудничества значительно утихла из-за исчезновения завязей РФ и РБ.

Więcej…
Екстрадиційне падіння та його причини

Попри воєнний стан, Україна продовжує виконувати свої міжнародні зобов’язання у кримінально-правовій площині стосовно видачі (екстрадиції) осіб. Щоправда, інтенсивність співробітництва значно вщухла через зникнення зав’язків РФ і РБ.

Więcej…
Як працювало Укрбюро Інтерполу останні дев’ять років (офіційна статистка)

Питання боротьби зі злочинністю, що має транснаціональний характер або виходить за межі держави, вирішуються правоохоронними органами України виключно через Національне центральне бюро Інтерполу.

Więcej…
У Гаазі Суд ООН заслухає по суті справу України проти РФ

З 6 по 14 червня Міжнародний суд ООН проведе публічні слухання у справі України проти Росії, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Więcej…
Сам собі оцінювач

Оксюморон конфлікту інтересів у Конституційному Суді

Więcej…
Оксюморон конфлікту інтересів у Конституційному Суді

Національне агентство з питань запобігання корупції взялося вивчати поведінку очільника Конституційного Суду. Йдеться про конфлікт інтересів у зв'язку з призначенням Сергія Головатого суддею-доповідачем у справі про "Харківські угоди". Що саме відбулося і чому так сталося?

Więcej…
ПОЧЕСНІ КОНСУЛИ: ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ, ЯКІ МАЮТЬ ПРИВІЛЕЇ, ХТО ВОНИ

Щоб сприяти розвитку зв’язків між державами, захищати права та інтереси окремої держави, її громадян та бізнесу в інших країнах, у світі передбачили інститут консулів. Водночас, крім штатних дипломатів, існують також консули почесні. На території України таких акредитовано 121. Хто вони, розповіли у Міністерстві закордонних справ.

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

"Ордери на статки нез’ясованого походження". Так називається новий закон, який з 31 січня цього року почав діяти у Великобританії. Він спрощує процедуру притягнення до відповідальності нинішніх і колишніх чиновників, зокрема і з України, за придбання, передусім, елітної нерухомості за "брудні" гроші на території Туманного Альбіону.

Презумпція винуватості

Британські правоохоронці відтепер можуть розпочати розслідування у разі підозри, що якісь активи вартістю від 50 тисяч фунтів стерлінгів придбані "політично значимими особами" (PEP - politically exposed person) на кошти з незрозумілих джерел. Зокрема, через підставних осіб, на гроші з офшорних компаній чи за готівку невідомого походження. Лондон активізує боротьбу з відмиванням грошей Лондон активізує боротьбу з відмиванням грошей "Політично значимими особами" вважаються політики, у тому числі депутати різних рівнів, колишні та діючі держслужбовці, а також високопосадовці державних підприємств. Дія закону також поширюється і на пов'язаних з цими "політично значимими особами" людей, зокрема на родичів та помічників. Фактично це презумпція винуватості і саме власник нерухомості, банківських рахунків чи іншого майна, яке викликає підозри з боку контролюючих органів Великобританії, зобов'язаний довести законність походження коштів.

На користь кого конфіскуватимуть?

Якщо не вдасться пояснити, що статки зароблено чесним шляхом, це майно може бути конфісковано. "Далі ці активи можуть потрапити як у бюджет британської корони, так і до іншої країни, якщо вона доведе, що кошти на це майно були здобуті незаконним шляхом, тобто покаже судове рішення щодо певної особи та її участі у корупційних схемах", - пояснює виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. Його колеги з Transparency International UK були одними з ініціаторів ухвалення цього закону. У розпорядженні цієї організації є інформація про підозрілі угоди щодо купівлі лондонської нерухомості на суму понад 4 мільярди фунтів стерлінгів. Кожні 4 з 10 елітних квартир чи будинків у столиці Великобританії можуть бути придбані за корупційні гроші, виведені з інших країн, вважають у Transparency International UK.

Звідки гроші на навчання дітей у Лондоні?

"Топ-чиновники і депутати з України відпочивають за кордоном, вчать дітей у Великобританії, лікуються за кордоном, що теж може бути предметом розслідування. Тож найбільш корисним цей закон буде для журналістів-розслідувачів, які тепер можуть передавати свої дані у відповідні правоохоронні органи Великобританії", - зазначає керуючий партнер адвокатського об’єднання "Богатир та партнери" Володимир Богатир, який супроводжує судові процеси у Лондоні щодо українського та російського бізнесу. За словами адвоката, цей закон потрібно розглядати як встановлення кримінальної відповідальності за статки нез’ясованого походження і сам по собі цей документ не запроваджує якісь страшні обмеження для придбання нерухомості, відкриття рахунків та управління капіталом. Крім того, у Великобританії з 1 січня цього року набрав чинності закон "Про кримінальні фінанси". Він значно полегшує правоохоронним структурам Великобританії процес конфіскації майна, походження якого не пояснено (unexplained wealth orders, UWO). Тож закон "Ордери на статки нез’ясованого походження" є його продовженням і деталізацією.

Кого зачепить?

Британська елітна нерухомість давно популярна в українських багатіїв. У 2016 Віктор Пінчук отримав елітну нерухомість у Лондоні від Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова в рамках мирової угоди щодо судового процесу стосовно Криворізького залізорудного комбінату. За даними The Guardіan, 2011-го року Рінат Ахметов виклав 136 мільйонів фунтів за пентхаус у комплексі One Hyde Park у районі Найтсбрідж, побивши тодішні цінові рекорди на нерухомість. Комплекс One Hyde Park, де, за даними Guardian, Рінат Ахметов придбав рекордно дорогу квартиру Комплекс One Hyde Park, де, за даними Guardian, Рінат Ахметов придбав рекордно дорогу квартиру Втім, нинішня активізація боротьби з відмиванням коштів у Великобританії більше зачепить не великий бізнес, який зазвичай виводить кошти легального походження, а чиновників, зокрема і з України, які мають офіційну зарплату 30-40 тисяч гривень на місяць і при цьому володіють нерухомістю на мільйони фунтів стерлінгів у Лондоні. "Зараз говорити про якісь конкретні суми чи активи достатньо важко, але буде дуже багато цікавої інформації найближчим часом", - переконує Ярослав Юрчишин. За його словами, українських чиновників просто складніше виявити, адже вони, на відміну від африканських корумпованих держслужбовців, не оформлюють майно на своє ім’я, а діють, як правило, через офшори.

Українські декларації - не доказ?

У Великобританії велика недовіра до офіційних органів пострадянських країн. "Декларації про доходи з України, Росії чи Казахстану не матимуть вирішального значення під час доведення джерел походження капіталів. Хочу підкреслити, що у нас в принципі не існує договорів про взаємну допомогу в цивільних і кримінальних справах між Україною та Великобританією. Це означає, що автоматичного визнання бути не може", - стверджує адвокат Володимир Богатир. За даними Національного агентства Великобританії з питань боротьби зі злочинністю (National Crime Agency), в Об’єднаному королівстві щорічно відмивають до 90 мільярдів фунтів стерлінгів.

http://www.dw.com/uk/де-взяв-брудні-гроші-чиновників-з-україни-тепер-легше-виявити-у-лондоні/a-42407337?maca=uk-Facebook-sharing

FaLang translation system by Faboba