• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Чи карають співробітників ТЦК за сприяння в ухиленні від мобілізації: розбір юриста

За 9 місяців 2024 року зареєстровано 584 справи про перешкоджання діяльності ЗСУ, але до суду дійшло лише 63. У реєстрі судових рішень немає жодного вироку щодо працівників ТЦК за статтею 114-1 КК.

Więcej…
Прокурори з обмеженими можливостями. Скільки з них в Україні мають статус осіб з інвалідністю?

В органах прокуратури може бути втричі більше осіб з інвалідністю, ніж у середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

Więcej…
Відповідальність за переправлення ухилянтів за кордон: чого хоче закон і як карають на практиці

Кількість кримінальних проваджень за ст. 332 КК зросла в рази після початку повномасштабного вторгнення. Суди часто призначають умовне покарання, незважаючи на сувору санкцію статті.

Więcej…
Сумнівні судові експертизи і проблеми з ефективністю: громадськість розкритикувала роботу детективів на зустрічі з міжнародними аудиторами НАБУ

Активісти висловили стурбованість щодо ефективності розслідувань та прозорості НАБУ. Серед проблем - слабкий контроль, сумнівні експертизи та зменшення розслідувань проти чинних посадовців.

Więcej…
Хроніки селекції суддів

З 2013 по 2023 рік кількість працюючих суддів в Україні скоротилася на 41,2%. Станом на жовтень цього року в країні працювало 4988 суддів. Наразі кадровий голод складає 29,6%.

Więcej…
Збитки на понад 557 мільйонів: адвокат розкритикував керівництво АРМА за провали в управлінні активами

Неефективність роботи Агентства з розшуку і менеджменту активів, проблеми з управління арештованими активами та скандали навколо керівництва агентства стали основними претензіями до його роботи. Під керівництвом Олени Думи ці проблеми не лише не вирішилися, але й набули нових масштабів. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив адвокат, Заслужений юрист України Володимир Богатир.

Więcej…
В Україні за один рік кількість засуджених з гепатитом C зросла втричі

У 2023 році в закладах ДКВС України зафіксовано 7928 хворих на гепатит C, що втричі більше, ніж у 2022. Водночас спостерігається зниження випадків ВІЛ/СНІДу та туберкульозу серед ув'язнених.

Więcej…
Що заважає АРМА працювати?

або Як завдяки менеджменту агентства арештовані активи перетворюються на збиткові об’єкти

Więcej…
Кількість заяв на надання притулку в ЄС у I пол.-2024 зросла на 15%, частка України скоротилася до 7%

Європейське агентство з питань притулку (EUAA) нещодавно оприлюднило дані щодо тенденцій надання притулку в країнах Європейського Союзу за першу половину 2024 року. Ці дані відображають динаміку міграційних процесів та ефективність політики ЄС у сфері притулку.

Więcej…
Вартість утримання увʼязненого в Україні вдвічі більша за мінімальну зарплату: інфографіка

Середньомісячні витрати на утримання ув'язнених в Україні складають 14165 грн, що вдвічі більше за мінімальну зарплату. Більшість цих коштів йде на утримання персоналу кримінально-виконавчої служби.

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

У 2023 році держава витратила на іноземних юристів $10,5 млн

Коли Міністерству юстиції для захисту інтересів України у закордонних юрисдикційних органах бракує власних знань, держава наймає міжнародні юрфірми. Звісно, йдеться про складні і тривалі суперечки, а також великі гонорари.

Підбиваючи підсумки юридичного року та дослідивши відкриті даних Prozorro, можна скласти рейтинг іноземних консультантів, що надавали юридичні послуги у 2023 році головному юридичному відомству країни та заробили на цьому мільйони доларів США.

Візьмемо до уваги закупівлі Мін’юстом послуг з юридичного консультування та юридичного представництва (за кодом класифікатора ДК 021:2015:79110000-8), які були завершені (прийнято рішення про укладання угоди з переможцем) і виконання яких було заплановано у році, що минає.

Отже, у базі даних електронної системи публічних закупівель знаходимо інформацію щодо 19 проектів на загальну суму $10,499 млн. Середній чек однієї угоди склав $552,5 тис.

Всього у 2023 році для правничої допомоги Україні Мін’юст залучив 11 компаній. З них

до ТОП-5, що найбільше заробили, можна віднести:

1. Foley Hoag LLP — три угоди на $2,26 млн.

2. Latham & Watkins (London) LLP — дві угоди на $1,96 млн.

3. Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP — дві угоди на $1,53 млн.

4. Hogan Lovells International LLP — одна угода на $1,35 млн.

5. Shearman & Sterling LLP — одна угода на $0,92 млн.

Решту бюджету освоїли Clyde & Co LLP ($734,4 тис.), Holland & Knight LLP ($684,4 тис.), Allen & Overy LLP ($599,5 тис.), W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP ($283,3 тис.), Withers LLP ($123,7 тис.), Beijing Yingke Law Firm (59,4 тис.).

Якщо порівняти з попереднім «рейтингом» за 2019—2022 рр., то можна помітити, що найменування консультантів і лідерів майже не змінилися. Хіба що беззаперечний лідер минулих років Shearman & Sterling LLP скотився на п’яте місце, а «посередня» Foley Hoag LLP, яка за 4 попередні роки заробила всього $1,2 млн, за один 2023 рік отримала удвічі більше.

Найдорожчими проектами, супроводження яких у 2023 році коштувало понад $1 млн, виявилися:

1. Справа за позовом компаній «Misen Energy AB (publ)» та «Misen Enterprises AB» до держави Україна — $1,35 млн. Консультант — Hogan Lovells International

LLP.

Шведські компанії стверджують про порушення їх прав як інвесторів, що випливають з угоди між урядами України та Швеції про сприяння та взаємний захист інвестицій.  Претензії пов’язані із запровадженням на законодавчому рівні ставки рентної плати у розмірі 70% за користування надрами для видобування природного газу під час виконання договорів про спільну діяльність. Компанії вважають, що держава нівелювала здійснені ними інвестиції в спільні з Україною проекти. Адже отримання будь-якого прибутку в сфері газовидобування унеможливлено.

2. Справа за позовом компанії «Gilward Investments B.V.» до держави Україна — $1,27 млн. Консультант — Latham & Watkins (London) LLP.

Давній спір, в якому нідерландська компанія, яка володіє значною частиною акцій української авіакомпанії «АероСвіт», обвинувачує Україну в порушенні зобов’язань закріплених в Угоді про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Королівством Нідерландів. По суті компанія вимагає від держави компенсації за банкрутство авіаперевізника.

3. Справа за позовом акціонерів ПАТ «Мотор Січ» до держави Україна – $1,24 млн. Консультант – Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP.

Україна ввела санкції проти громадянина КНР та його компаній, які є інвесторами

авіаційного заводу. Позивачі вважають застосовані українською владою обмежувальні заходи безпідставними, бездоказовими, необґрунтованими й незаконними, а їх прийняття супроводжувалось порушенням процедури, встановленої українським законодавством щодо застосування санкцій.

За першими двома спорами юридичні послуги пов’язані зі Сполученими Штатами Америки, у третьому — з Нідерландами (у цих країнах розташоване місце надання послуг). Між іншим, усього 6 юрисдикцій були пов’язані із вирішенням спорів проти України:

  • Сполучені Штати Америки — 7 справ;
  • Франція — 4;
  • Нідерланди — 3;
  • Швеція — 3;
  • Велика Британія — 1;
  • Китай — 1.

У переважній більшості виконання угод з міжнародними юридичними компаніями планувалося до 31 грудня (хоча укладалися вони протягом усього року — з квітня до грудня). Останньої угоди, за даними Prozorro, було досягнуто 13 грудня — з лідером нашого рейтингу Foley Hoag LLP. Компанія має за 18 днів виконати для Мін’юсту робіт на $506 тис. Справа стосується позову компанії «Sinohydro Corporation Limited» до Державного агентства автомобільних доріг. Звісно, таку швидкість опрацювання правових питань можна пояснити високопрофесійністю юристів фірми. Але їм далеко до фахівців

W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP. Угоду на суму $200 тис. і термінами виконання 31 липня було підписано… 2 серпня.

Повну таблицю з даними про укладені у 2023 році угоди можна переглянути за посиланням.

FaLang translation system by Faboba