• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Офіційно: дев’ять з десяти суддів ВАКС – безхатченки

Коли в Україні запрацював Вищий антикорупційний суд, служителям Феміди, які не мали житла у столиці, досить швидко придбали службові квартири та видали ордери на вселення. Таких виявилося 34 з 38-ми новопризначених суддів першої інстанції та Апеляційної палати.

Read more ...
Квартирне питання

Офіційно: кожні дев’ять із десяти суддів ВАКС — безхатченки

Read more ...
Юридичний імпорт

Хронічна залежність від іноземних радників коштує бюджету десятки мільйонів доларів

Read more ...
Скільки Україна платить іноземним фірмам за юридичні послуги

Робота над сировинною угодою з США змусила Україну вчергове звернутись до іноземних юридичних консультантів. На оплату їх послуг з резервного фонду держбюджету було виділено 113 млн грн. Хто і на яких умовах їх отримає? Скільки взагалі сьогодні витрачає держава на правничу допомогу з-за кордону?

Read more ...
Міжнародне юридичне представництво України: аналіз співпраці з іноземними юридичними фірмами

Робота над сировинною угодою з США змусила Україну вчергове звернутись до іноземних юридичних консультантів. На оплату їхніх послуг із резервного фонду держбюджету було виділено 113 млн грн. Хто і на яких умовах їх отримає? Скільки взагалі сьогодні витрачає держава на правничу допомогу з-за кордону?

Read more ...
Чому управління арештованими активами АРМА перетворюється на їх експропріацію?

Агентство з розшуку та менеджменту активів щойно відзвітувало про рекордні результати своєї діяльності. Та чи відповідають цифри реальності? Аудитори фіксують системні порушення, мільйонні збитки та неефективність, що підриває саму ідею перетворення арештованого майна на ресурс для держави.

Read more ...
Чому в АРМА не сприймають модель посилення інституційної спроможності, запропоновану нардепами

Після ухвалення у першому читанні проєкт закону №12374-д щодо посилення інституційної спроможності АРМА наразився на гостру критику з боку керівника агентства Олени Думи: закон начебто може зашкодити всій антикорупційній інфраструктурі.

Read more ...
Боїться втратити контроль: юрист пояснив, чому голова АРМА Дума блокує реформу агентства

Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума намагається заблокувати законопроєкт №12374-д про реформування системи управління арештованим майном, оскільки його ухвалення позбавить її впливу. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН заявив адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир.

Read more ...
Фіктивна Феміда або чому історія IP-суду стане пам’ятником хаотичності реформ в Україні

Вищий суд з питань інтелектуальної власності в Україні створено ще 2017 року, але він досі «перебуває на етапі формування». Усі суддівські посади залишаються вакантними, а єдиний співробітник установи щороку звітує про мінімальні видатки. Навіщо країні такий «паперовий» суд – задаються питанням навіть в Офісі Президента.

Read more ...
Фіктивна Феміда

Історія IP-суду стане пам’ятником хаотичності реформ в Україні

Read more ...

Дослідивши відкриті дані Prozorro, можна скласти рейтинг іноземних консультантів, що надавали юридичні послуги в 2023 році головному юридичному відомству країни та заробили на цьому мільйони доларів США.

До уваги бралися закупівлі Міністерством юстиції послуг з юридичного консультування та юридичного представництва (за кодом класифікатора ДК 021:2015:79110000-8), які були завершені (прийнято рішення про укладання угоди з переможцем) і виконання яких заплановане на поточний рік.

Отже, у базі даних електронної системи публічних закупівель ми знайшли інформацію щодо 19 проєктів на загальну суму $10,499 млн. Середній чек однієї угоди становив $552,5 тис.

Усього в 2023 році для правничої допомоги Україні Мін’юст залучив 11 компаній. З них до ТОП-5, що найбільше заробили, можна віднести:

  1. Foley Hoag LLP – три угоди на $2.26 млн;
  2. Latham & Watkins (London) LLP – дві угоди на $1.96 млн;
  3. Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP – дві угоди на $1.53 млн;
  4. Hogan Lovells International LLP – одна угода на $1.35 млн;
  5. Shearman & Sterling LLP – одна угода на $0,92 млн.

Решту бюджету освоїли Clyde & Co LLP ($734,4 тис.), Holland & Knight LLP ($684,4 тис.), Allen & Overy LLP ($599,5 тис.), W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP ($283,3 тис.), Withers LLP ($123,7 тис.), Beijing Yingke Law Firm – 59,4 тис.

Якщо порівняти з попереднім «рейтингом» за 2019–2022 роки, то можна помітити, що найменування консультантів і лідерів майже не змінилися. Хіба що беззаперечний лідер минулих років Shearman & Sterling LLP скотився на п’яте місце, а «посередня» Foley Hoag LLP, яка за чотири попередні роки заробила всього $1,2 млн, за один 2023 рік отримала удвічі більше.

Найдорожчими проєктами, супроводження яких у 2023 році коштувало понад $1 млн, виявилися:

  1. Справа за позовом компаній Misen Energy AB (publ) та Misen Enterprises AB до України – $1,35 млн. Консультант – Hogan Lovells International LLP.

Шведські компанії стверджують про порушення їхніх прав як інвесторів, що випливають з угоди між урядами України та Швеції про сприяння та взаємний захист інвестицій.  Претензії пов’язані із запровадженням на законодавчому рівні ставки рентної плати у розмірі 70% за користування надрами для видобування природного газу під час виконання договорів про спільну діяльність. Компанії вважають, що держава нівелювала здійснені ними інвестиції в спільні з Україною проекти. Адже отримання будь-якого прибутку в сфері газовидобування унеможливлено.

  1. Справа за позовом компанії Gilward Investments B.V. до України – $1,27 млн. Консультант – Latham & Watkins (London) LLP.

Давній спір, у якому нідерландська компанія, яка володіє значною частиною акцій української авіакомпанії “АероСвіт”, обвинувачує Україну в порушенні зобов’язань, закріплених в Угоді про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Королівством Нідерландів. По суті, компанія вимагає від держави компенсації за банкрутство авіаперевізника.

  1. Справа за позовом акціонерів ПАТ «Мотор Січ» до України – $1,24 млн. Консультант – Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP.

Україна запровадила санкції проти громадянина КНР та його компаній, які є інвесторами авіаційного заводу. Позивачі вважають застосовані українською владою обмежувальні заходи безпідставними, бездоказовими, необґрунтованими і незаконними, а також що їх прийняття супроводжувалось порушенням процедури, встановленої українським законодавством щодо застосування санкцій.

У перших двох спорах юридичні послуги пов’язані зі Сполученими Штатами Америки, у третьому – з Нідерландами (у цих країнах розташоване місце постачання послуг). До речі, всього шість юрисдикцій були пов’язані з вирішенням спорів проти України:

  • Сполучені Штати Америки – 7 справ;
  • Франція – 4;
  • Нідерланди – 3;
  • Швеція – 3;
  • Велика Британія – 1;
  • Китай – 1.

Здебільшого виконання угод із міжнародними юридичними компаніями планувалося до 31 грудня (хоча укладалися вони протягом усього року – з квітня до грудня). Останньої угоди, за даними Prozorro, було досягнуто 13 грудня з лідером нашого рейтингу Foley Hoag LLP. Компанія має за 18 днів виконати для Мін’юсту робіт на $506 тис. Справа стосується позову компанії Sinohydro Corporation Limited до Державного агентства автомобільних доріг. Звісно, таку швидкість опрацювання правових питань можна пояснити високопрофесійністю юристів фірми. Але їм далеко до фахівців W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP. Угоду на суму $200 тис. і термінами виконання 31 липня було підписано 2 серпня.

Повну таблицю з даними про укладені у 2023 році угоди можна переглянути за посиланням.
https://pravo.ua/prozorri-radnyky-min-iustu-u-2023-rotsi-derzhava-vytratyla-na-inozemnykh-iurystiv-10-5-mln-bloh-volodymyra-bohatyria

 

FaLang translation system by Faboba