• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Інтерпол не шукає нардепа Дубневича: документ

Народний депутат Ярослав Дубневич, якого українська влада оголосила у міжнародний розшук у "газовій справі", не перебуває у розшуку Міжнародної організації кримінальної поліції.

Read more ...
Менеджмент на збиток

Який із потерпілого управитель арештованого майна?

Read more ...
Форма є, але немає. А чи є зміст?

Офіційно форми в АРМА немає, але на фотографіях, що розміщені на його сайті, чомусь є. Дещо про дрес-код в Агентстві з питань розшуку та менеджменту активів

Read more ...
Форма є, але її немає. Навіщо АРМА "службова" форма, якщо офіційно її не існує?

Співробітники АРМА носять формений одяг з логотипами, який офіційно не затверджений і не фінансується з бюджету. Юристи та експерти вказують на невідповідність дій керівництва агентства його реальним проблемам.

Read more ...
Який із потерпілого управитель арештованого майна?

Відповідно до КПК завданням арешту майна – є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Чи здатен цю норму виконати потерпілий, якщо таке майно передати йому в управління?

Read more ...
Реабілітація і не тільки

МОЗ навело перелік закладів, що надають медпослуги постраждалим від війни

Read more ...
У Держаудитслужбі не платили співробітникам за додаткову роботу

Хоча Державна аудиторська служба і реалізує в Україні державну політику у сфері державного фінансового контролю, виявляється, сама не завжди дотримується фінансової дисципліни.

Read more ...
Маніпуляції з інститутом

Простій у боротьбі з корупцією в КС пояснили відсутністю нагальної потреби

Read more ...
Правосуддя стає непотрібним, коли за законне судове рішення світить державна зрада

Вища рада правосуддя вирішила відмовити у задоволенні клопотання заступника Генпрокурора про тимчасове відсторонення судді Господарського суду міста Києва від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Read more ...
АРМА може приховувати незручну інформацію заради демонстрації ефективності

АРМА звітує про рекордні надходження у 191 млн грн за 2023 рік, але замовчує значні збитки. Зокрема, збитки від управління ТЕЦ склали 174,6 млн грн, що нівелює заяви про самоокупність агентства.

Read more ...

Дослідивши відкриті дані Prozorro, можна скласти рейтинг іноземних консультантів, що надавали юридичні послуги в 2023 році головному юридичному відомству країни та заробили на цьому мільйони доларів США.

До уваги бралися закупівлі Міністерством юстиції послуг з юридичного консультування та юридичного представництва (за кодом класифікатора ДК 021:2015:79110000-8), які були завершені (прийнято рішення про укладання угоди з переможцем) і виконання яких заплановане на поточний рік.

Отже, у базі даних електронної системи публічних закупівель ми знайшли інформацію щодо 19 проєктів на загальну суму $10,499 млн. Середній чек однієї угоди становив $552,5 тис.

Усього в 2023 році для правничої допомоги Україні Мін’юст залучив 11 компаній. З них до ТОП-5, що найбільше заробили, можна віднести:

  1. Foley Hoag LLP – три угоди на $2.26 млн;
  2. Latham & Watkins (London) LLP – дві угоди на $1.96 млн;
  3. Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP – дві угоди на $1.53 млн;
  4. Hogan Lovells International LLP – одна угода на $1.35 млн;
  5. Shearman & Sterling LLP – одна угода на $0,92 млн.

Решту бюджету освоїли Clyde & Co LLP ($734,4 тис.), Holland & Knight LLP ($684,4 тис.), Allen & Overy LLP ($599,5 тис.), W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP ($283,3 тис.), Withers LLP ($123,7 тис.), Beijing Yingke Law Firm – 59,4 тис.

Якщо порівняти з попереднім «рейтингом» за 2019–2022 роки, то можна помітити, що найменування консультантів і лідерів майже не змінилися. Хіба що беззаперечний лідер минулих років Shearman & Sterling LLP скотився на п’яте місце, а «посередня» Foley Hoag LLP, яка за чотири попередні роки заробила всього $1,2 млн, за один 2023 рік отримала удвічі більше.

Найдорожчими проєктами, супроводження яких у 2023 році коштувало понад $1 млн, виявилися:

  1. Справа за позовом компаній Misen Energy AB (publ) та Misen Enterprises AB до України – $1,35 млн. Консультант – Hogan Lovells International LLP.

Шведські компанії стверджують про порушення їхніх прав як інвесторів, що випливають з угоди між урядами України та Швеції про сприяння та взаємний захист інвестицій.  Претензії пов’язані із запровадженням на законодавчому рівні ставки рентної плати у розмірі 70% за користування надрами для видобування природного газу під час виконання договорів про спільну діяльність. Компанії вважають, що держава нівелювала здійснені ними інвестиції в спільні з Україною проекти. Адже отримання будь-якого прибутку в сфері газовидобування унеможливлено.

  1. Справа за позовом компанії Gilward Investments B.V. до України – $1,27 млн. Консультант – Latham & Watkins (London) LLP.

Давній спір, у якому нідерландська компанія, яка володіє значною частиною акцій української авіакомпанії “АероСвіт”, обвинувачує Україну в порушенні зобов’язань, закріплених в Угоді про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Королівством Нідерландів. По суті, компанія вимагає від держави компенсації за банкрутство авіаперевізника.

  1. Справа за позовом акціонерів ПАТ «Мотор Січ» до України – $1,24 млн. Консультант – Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP.

Україна запровадила санкції проти громадянина КНР та його компаній, які є інвесторами авіаційного заводу. Позивачі вважають застосовані українською владою обмежувальні заходи безпідставними, бездоказовими, необґрунтованими і незаконними, а також що їх прийняття супроводжувалось порушенням процедури, встановленої українським законодавством щодо застосування санкцій.

У перших двох спорах юридичні послуги пов’язані зі Сполученими Штатами Америки, у третьому – з Нідерландами (у цих країнах розташоване місце постачання послуг). До речі, всього шість юрисдикцій були пов’язані з вирішенням спорів проти України:

  • Сполучені Штати Америки – 7 справ;
  • Франція – 4;
  • Нідерланди – 3;
  • Швеція – 3;
  • Велика Британія – 1;
  • Китай – 1.

Здебільшого виконання угод із міжнародними юридичними компаніями планувалося до 31 грудня (хоча укладалися вони протягом усього року – з квітня до грудня). Останньої угоди, за даними Prozorro, було досягнуто 13 грудня з лідером нашого рейтингу Foley Hoag LLP. Компанія має за 18 днів виконати для Мін’юсту робіт на $506 тис. Справа стосується позову компанії Sinohydro Corporation Limited до Державного агентства автомобільних доріг. Звісно, таку швидкість опрацювання правових питань можна пояснити високопрофесійністю юристів фірми. Але їм далеко до фахівців W&S SELARL, correspondant de Winston & Strawn LLP. Угоду на суму $200 тис. і термінами виконання 31 липня було підписано 2 серпня.

Повну таблицю з даними про укладені у 2023 році угоди можна переглянути за посиланням.
https://pravo.ua/prozorri-radnyky-min-iustu-u-2023-rotsi-derzhava-vytratyla-na-inozemnykh-iurystiv-10-5-mln-bloh-volodymyra-bohatyria

 

FaLang translation system by Faboba