• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Чи карають співробітників ТЦК за сприяння в ухиленні від мобілізації: розбір юриста

За 9 місяців 2024 року зареєстровано 584 справи про перешкоджання діяльності ЗСУ, але до суду дійшло лише 63. У реєстрі судових рішень немає жодного вироку щодо працівників ТЦК за статтею 114-1 КК.

Read more ...
Прокурори з обмеженими можливостями. Скільки з них в Україні мають статус осіб з інвалідністю?

В органах прокуратури може бути втричі більше осіб з інвалідністю, ніж у середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

Read more ...
Відповідальність за переправлення ухилянтів за кордон: чого хоче закон і як карають на практиці

Кількість кримінальних проваджень за ст. 332 КК зросла в рази після початку повномасштабного вторгнення. Суди часто призначають умовне покарання, незважаючи на сувору санкцію статті.

Read more ...
Сумнівні судові експертизи і проблеми з ефективністю: громадськість розкритикувала роботу детективів на зустрічі з міжнародними аудиторами НАБУ

Активісти висловили стурбованість щодо ефективності розслідувань та прозорості НАБУ. Серед проблем - слабкий контроль, сумнівні експертизи та зменшення розслідувань проти чинних посадовців.

Read more ...
Хроніки селекції суддів

З 2013 по 2023 рік кількість працюючих суддів в Україні скоротилася на 41,2%. Станом на жовтень цього року в країні працювало 4988 суддів. Наразі кадровий голод складає 29,6%.

Read more ...
Збитки на понад 557 мільйонів: адвокат розкритикував керівництво АРМА за провали в управлінні активами

Неефективність роботи Агентства з розшуку і менеджменту активів, проблеми з управління арештованими активами та скандали навколо керівництва агентства стали основними претензіями до його роботи. Під керівництвом Олени Думи ці проблеми не лише не вирішилися, але й набули нових масштабів. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив адвокат, Заслужений юрист України Володимир Богатир.

Read more ...
В Україні за один рік кількість засуджених з гепатитом C зросла втричі

У 2023 році в закладах ДКВС України зафіксовано 7928 хворих на гепатит C, що втричі більше, ніж у 2022. Водночас спостерігається зниження випадків ВІЛ/СНІДу та туберкульозу серед ув'язнених.

Read more ...
Що заважає АРМА працювати?

або Як завдяки менеджменту агентства арештовані активи перетворюються на збиткові об’єкти

Read more ...
Кількість заяв на надання притулку в ЄС у I пол.-2024 зросла на 15%, частка України скоротилася до 7%

Європейське агентство з питань притулку (EUAA) нещодавно оприлюднило дані щодо тенденцій надання притулку в країнах Європейського Союзу за першу половину 2024 року. Ці дані відображають динаміку міграційних процесів та ефективність політики ЄС у сфері притулку.

Read more ...
Вартість утримання увʼязненого в Україні вдвічі більша за мінімальну зарплату: інфографіка

Середньомісячні витрати на утримання ув'язнених в Україні складають 14165 грн, що вдвічі більше за мінімальну зарплату. Більшість цих коштів йде на утримання персоналу кримінально-виконавчої служби.

Read more ...

Велика Британія посилює економічний тиск та обмежує російських олігархів і великі компанії, пов’язані з керівництвом країни, у доступі до юридичних послуг.

29 червня 2023 року уряд країни представив парламенту проєкт закону, який має заборонити британським юристам консультувати російські компанії в бізнес-угодах. Це фактично позбавить їх можливості отримати якісну юридичну експертизу з англійського права у всьому світі. Обмеження, зокрема, зачіпають торговельні угоди між корпораціями та сферу міжнародного кредитування.

Цей захід ґрунтується на вже наявних санкціях, які були запроваджені проти росії минулого року (тоді обмежили трансакційні юридичні консультаційні послуги, а також експорт майже семи сотень товарів до росії). Нові правила розширюють наявні правила щодо використання росією консультацій британських юристів з питань комерційної діяльності, повідомляється на урядовому порталі Великої Британії.

«Сьогодні ми продовжуємо зміцнювати санкційний тиск Великої Британії, посилюючи заходи, спрямовані на те, щоб позбавити росію можливості користуватися британською юридичною експертизою, – прокоментував міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. – Сполучене Королівство залишається непохитним у своєму зобов'язанні підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно».

На сайті уряду стверджується, що росія залежить від західних країн у питаннях юридичної експертизи: раніше Велика Британія експортувала юридичні послуги російському бізнесу на суму 56 млн фунтів стерлінгів щороку. В цілому під санкції потрапила британсько-російська торгівля на суму 19 млрд фунтів стерлінгів, якщо порівнювати з торговельними потоками у 2021 році.

«Йдеться про послідовне запровадження Великою Британією обмежувальних заходів не лише у справах на Туманному Альбіоні, але й про всі юрисдикції, які користуються англійським правом, – пояснив у коментарі «Юридичній Газеті» адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир, який сьогодні практикує в багатьох міжнародних юрисдикціях. – Англійське право є основним для переважної кількості ділових угод у міжнародній торгівлі та ринках міжнародних запозичень. Безперечно це суттєве ускладнення в самому широкому спектрі міжнародних відносин. Потрібно враховувати та високий рівень поваги до професії юриста у Великій Британії.

Тож такі обмежувальні кроки є не простими для країни, оскільки призводять до скорочення ринку. Наведу цікавий приклад щодо поваги до суддів у відставці. Відповідно до останніх досліджень 3/4 суддів рівня Високого Суду і вище (Senior Courts) продовжують, з різною частотою, займатися юридичною роботою. Оскільки судді користуються в англійському суспільстві найвищим авторитетом, багато років після відставки їм доручали, в основному, некомерційну роботу, наприклад, керівництво розслідуваннями суспільно-значущих подій і пригод (public enquiry). Ця робота оплачується не нижче за суддівську. З часом у них з’явилась можливість виступати в якості арбітрів, медіаторів та запрошених суддів в інших країнах у судах вільних економічних зон, як-от ОАЕ (ADGM) або Казахстані. На жаль, в Україні судова влада та судді здебільшого є скомпрометованими власними ж вчинками».

Щоправда, запропоновані урядом обмеження на юридичні послуги не включають юридичне представництво російських громадян, що гарантує надання кожному доступу до юридичної підтримки. Це є ключовим аспектом верховенства права на всій території Великої Британії.

https://yur-gazeta.com

FaLang translation system by Faboba