• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Парламент ігнорує норми ЄС у банківській сфері

Заслужений юрист України, адвокат Володимир Богатир заявив, що парламент впроваджує законодавство, яке віддаляє євроінтеграцію.

Read more ...
Європейська (дез)інтеграція: про стратегічний курс України крізь призму узгодження законодавства з acquis ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Read more ...
ЄВРОПЕЙСЬКА (ДЕЗ)ІНТЕГРАЦІЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ КУРС УКРАЇНИ КРІЗЬ ПРИЗМУ УЗГОДЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА З ACQUIS ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, Органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Read more ...
В Офісі Президента законсервували документи до закінчення воєнного стану, - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Read more ...
В ОПУ законсервували документи, що штучно обмежує доступ до інформації - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Read more ...
Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Україна відома своїм зневажливим ставленням до судів та суддів. Бо як ще можна пояснити масовість невиконання рішень третьої гілки влади? Саме з цього питання українцями подається найбільше заяв до Страсбурга. Втім, рішення ЄСПЛ у нас теж не поважають.

Read more ...
Тенденції зневажання

Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Read more ...
НАЯВНІСТЬ У СУДДІ, ПРОКУРОРА ЧИ СЛІДЧОГО СТАТУСУ АДВОКАТА Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЙОГО ВІДВОДУ

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більш ніж одна присяга? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. До того ж по-різному.

Read more ...
Наявність у судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більше однієї присяги? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. Водночас по-різному.

Read more ...
Присяга на паузі

Наявність в судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Read more ...

Міністерство фінансів, хоча і має штатних юристів, для урегулювання спорів, а також розгляду справ, пов’язаних із виконанням державних боргових зобов’язань України, залучає іноземні юридичні фірми. При цьому сплеск виплат зовнішнім консультантам прийшовся на 2022 рік.

Відповідні дані навели в Міністерстві фінансів на запит адвоката Володимира Богатиря (лист №13110-08/215-ЗПІ/193 від 27.03.2023 є у розпорядженні редакції).

Там повідомили, що міністерство з 2010 року співпрацює з компанією «WHITE & CASE». Цей зовнішній юридичний радник надає Мінфіну юридичні послуги та консультації з питань, пов’язаних з випуском, розміщення та обслуговування облігацій зовнішньої державної позики України, представленням інтересів України або Міністерства фінансів України в міжнародних судах та іноземних юрисдикціях у зв’язку з облігаціями зовнішньої державної позики України та наданням інших юридичних консультативних послуг, пов’язаних з державним боргом та гарантованим державою боргом України.

З питань супроводження потенційного судового та арбітражного провадження проти України за єврооблігаціями у розмірі $3 млрд. дол. зі строком погашення 20 грудня 2015 року та з метою ефективного представлення інтересів України в зазначеному провадженні Міністерство фінансів на початку 2016 року уклало договір про надання юридичних послуг та консультацій ще з однією юридичною компанією - «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP».

Обидві юридичні компанії наділені правом залучати як субпідрядників юридичні фірми, а також юридичних та інших експертів або інші треті сторони (як в Україні, так і поза її межами) для надання додаткової юридичної підтримки, консультацій та інших послуг. При цьому оплата послуг субпідрядників здійснюється в межах ліміту, встановленого в договорі на оплату послуг самих юридичних компаній.

Прикметно, що залучення суб’єктів господарювання для надання консультаційних послуг, необхідних для управління державним боргом, не потребує проведення процедури закупівель, а оплата цих послуг може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету в межах встановлених призначень.

Згідно із наданими цифрами, витрати на зовнішніх консультантів поступово знижувалася протягом трьох років: 73,84 млн. грн. у 2019 році, 61,39 млн. – у 2020-му; 41,42 млн. – у 2021-му. Але у рік повномасштабного вторгнення виплати суттєво підскочили (навіть з урахуванням зниження курсу гривні) до 151,98 млн.

Прикметно, що також в останні роки у Міністерстві фінансів збільшили кількість правників. Так, до 2020 року у штатному розписі передбачалось 25 посад в Юридичному департаменті, а з 2021-го - 32 посади.

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba