• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Парламент ігнорує норми ЄС у банківській сфері

Заслужений юрист України, адвокат Володимир Богатир заявив, що парламент впроваджує законодавство, яке віддаляє євроінтеграцію.

Read more ...
Європейська (дез)інтеграція: про стратегічний курс України крізь призму узгодження законодавства з acquis ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Read more ...
ЄВРОПЕЙСЬКА (ДЕЗ)ІНТЕГРАЦІЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ КУРС УКРАЇНИ КРІЗЬ ПРИЗМУ УЗГОДЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА З ACQUIS ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, Органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Read more ...
В Офісі Президента законсервували документи до закінчення воєнного стану, - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Read more ...
В ОПУ законсервували документи, що штучно обмежує доступ до інформації - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Read more ...
Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Україна відома своїм зневажливим ставленням до судів та суддів. Бо як ще можна пояснити масовість невиконання рішень третьої гілки влади? Саме з цього питання українцями подається найбільше заяв до Страсбурга. Втім, рішення ЄСПЛ у нас теж не поважають.

Read more ...
Тенденції зневажання

Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Read more ...
НАЯВНІСТЬ У СУДДІ, ПРОКУРОРА ЧИ СЛІДЧОГО СТАТУСУ АДВОКАТА Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЙОГО ВІДВОДУ

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більш ніж одна присяга? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. До того ж по-різному.

Read more ...
Наявність у судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більше однієї присяги? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. Водночас по-різному.

Read more ...
Присяга на паузі

Наявність в судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Read more ...

Станом на 27 січня ліквідований Окружний адміністративний суд міста Києва продовжує передавати справи, що перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду.

Про це з посиланням на норми Закону від 13.12.2022 № 2825-IX розповіли в прес-службі ОАСК, передає «Закон і Бізнес».

В установі нагадали, що 15 грудня 2022 року вони припинили прийом процесуальних документів по справах, які перебували у провадженні. І за новими правилами адміністративні справи, підсудні суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на Київ, зараз мають розглядатися Київським окружним адміністративним судом. Поки не буде утворено новий Київський міський окружний адміністративний суд.

Але, як раніше зазначав «Закон і Бізнес», за даними Державної судової адміністрації  КМОАС  не був зареєстрований як юридична особа.  При цьому відведений на передачу справ з ОАСК в КОАС десятиденний строк сплив ще 26 грудня.

«Минув перший місяць відтоді, як Окружний адмінсуд Києва був зобов’язаний передати свої справи. Цього, звісно, не сталося. Очевидно, цього не відбудеться і в найближчі місяці. Цей факт, а також його негативні наслідки чудово усвідомлюють всередині судової влади, - зауважив в коментарі виданню адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир. – Питання полягає в іншому: чому в Україні на найвищому рівні ухвалюються волюнтаристські закони».

Експерт висловив переконання, що і в Офісі Президента, і в Парламенті розуміли нереальність виконання закону, але не зважали на наслідки: «Чи міг Президент, що готував проект, або депутати, що вивчали його в комітеті і потім голосували за нього під куполом, не знати про обсяг справ і організаційно-технічні можливості судових установ у Києві і області?

Не думаю. Всі розуміли нереальність та невиконуваність норми, - говорить адвокат. – Тим не менше, політична доцільність вкотре перемогла здоровий глузд, юридичну виваженість і повагу до своїх громадян. Отже маємо таке: ОАСК – в ліквідації, КМОАС – не створено. Правовий та судовий вакуум призвів до триваючого порушення права на судовий захист від свавілля чиновників. Реформа провалена».

Нагадаємо, голова Верховного Суду Всеволод Князєв дав невтішний прогноз стосовно передачі судових справ: «Пропускна спроможність канцелярії Київського окружного адміністративного суду (якщо вони будуть займатися тільки цим питанням) становить близько 100—200 справ на день. Якщо порахувати: 100-200 на день, 3-4 тисячі на місяць. Це означає, що передача шістдесяти тисяч справ розтягнеться на роки», - сказав він. Докладніше про цю проблему читайте у статті «Адміністративний колапс».

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba