• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Парламент ігнорує норми ЄС у банківській сфері

Заслужений юрист України, адвокат Володимир Богатир заявив, що парламент впроваджує законодавство, яке віддаляє євроінтеграцію.

Read more ...
Європейська (дез)інтеграція: про стратегічний курс України крізь призму узгодження законодавства з acquis ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Read more ...
ЄВРОПЕЙСЬКА (ДЕЗ)ІНТЕГРАЦІЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ КУРС УКРАЇНИ КРІЗЬ ПРИЗМУ УЗГОДЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА З ACQUIS ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, Органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Read more ...
В Офісі Президента законсервували документи до закінчення воєнного стану, - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Read more ...
В ОПУ законсервували документи, що штучно обмежує доступ до інформації - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Read more ...
Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Україна відома своїм зневажливим ставленням до судів та суддів. Бо як ще можна пояснити масовість невиконання рішень третьої гілки влади? Саме з цього питання українцями подається найбільше заяв до Страсбурга. Втім, рішення ЄСПЛ у нас теж не поважають.

Read more ...
Тенденції зневажання

Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Read more ...
НАЯВНІСТЬ У СУДДІ, ПРОКУРОРА ЧИ СЛІДЧОГО СТАТУСУ АДВОКАТА Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЙОГО ВІДВОДУ

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більш ніж одна присяга? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. До того ж по-різному.

Read more ...
Наявність у судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більше однієї присяги? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. Водночас по-різному.

Read more ...
Присяга на паузі

Наявність в судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Read more ...

Адвокаты не из тех, кто будет долго терпеть давление и оскорбления в свой адрес. А особенно тогда, когда правонарушения видят в самой стратегии защиты клиента. Складывается впечатление, что стереотипное представление, якобы адвокаты защищают только себе подобных, присуще даже судьям.

 

Сумнівні авторитети


Відбулося спільне засідання голів комітетів Національної асоціації адвокатів України, присвячене порушенням прав колег, які надають професійну правничу допомогу в антикорупційних провадженнях.
 

Приводом для проведення заходу стала активізація порушень прав адвокатів з боку правоохоронних органів та суддів Вищого антикорупційного суду. Зокрема, ототожнення правників з їхніми клієнтами, порушення процесуальних прав під час судових засідань, інформаційна кампанія щодо дискредитації захисників і перешкоджання адвокатській діяльності з боку так званих активістів.

Першим розглядалося питання адвоката Володимира Богатиря. У своєму зверненні до НААУ він акцентував увагу на невиконанні понад 30 судових рішень Генеральною прокуратурою та недопуску його до здійснення повноважень щодо захисту клієнта. В.Богатир розповів, що відкрите стосовно нього кримінальне провадження пов’язане фактично з виконанням ним рішення Конституційного Суду від 30.09.2010, коли він обіймав посаду заступника міністра юстиції.


Голова комітету з питань верховенства права Марина Ставнійчук висловила переконання, що грубе порушення прав адвоката В.Богатиря — це продовження повзучого наступу на інститут адвокатури. «Я глибоко переконана, що в цій справі має місце пряме політичне переслідування владою за відсутності будь-яких правових підстав. І нам треба чітко висловити свою позицію із цього питання», — зазначила М.Ставнійчук.


Секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников наголосив, що випадок із В.Богатирем підриває авторитет усієї судової системи та ставить під сумнів її рішення, які виконуються. «Сьогодні ми бачимо певний дисонанс відносно того, як виконуються рішення ім’ям України, які отримуються правоохоронними органами на свою користь, і як не виконуються рішення судів на користь адвокатів або адвокатури в цілому», — наголосив І.Колесник. Саме така позиція державних органів показує повну бездіяльність Офісу ГПУ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та інших правоохоронних органів. Певною мірою це стосується й судової системи, адже органи суддівського самоврядування мусили би ставити питання про авторитет судового рішення й інституту виконання цього рішення в нашій державі, вважає І.Колесник.
 

У результаті обговорення голови комітетів НААУ вирішили ініціювати звернення до керівництва країни, правоохоронних органів, міжнародних та національних правничих організацій з приводу істотного порушення прав та законних інтересів свого колеги. «Перешкоджання його законній діяльності, яке здійснюють ГПУ й ДБР, та невиконання рішень судів призводить до неповаги до судової системи й підриву авторитету судової влади в країні», — резюмувала голова комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Ганна Боряк.


Арбітр для сторін


Ще одним резонансним питанням було звернення адвоката Ігоря Черезова. Він наголосив на тому, що ВАКС демонструє свавілля в судовому розгляді кримінальних проваджень, грубо порушує принципи змагальності та рівності сторін, позбавляє права на захист, перетворює юристів у мовчазних статистів і забороняє їм реалізовувати визначені законом права.

«Такими діями нівелюється будь-який сенс нашої професії. Ми фактично йдемо до встановлення диктатури в державі. Найгірше в цьому те, що кілька суддів ВАКС, чітко розуміючи, що засідання транслюють онлайн, створюють приклад для інших суддів, як себе треба поводити із захисниками. І це кричущий факт, з яким маємо боротись», — уважає член РАУ від м.Києва І.Черезов.
 

Заступник голови комітету захисту прав адвокатів Євгеній Солодко переконаний: якщо державні органи не чують адвокатуру, то третьою стороною в конфлікті суддів ВАКС та адвокатів мають виступати міжнародні правові організації.

«Нам потрібно звертатися до міжнародних правових організацій та вимагати, щоб адвокатура стала рівноправним учасником системи правосуддя. Також ми повинні значно посилити медійну присутність. Коли нас ображають, не можемо мовчати. Ми повинні називати речі своїми іменами. Якщо ж і ці методи не подіють, маємо організувати попереджувальний страйк під Офісом Президента й пояснити, що судді ВАКС нам не дають повноцінно працювати», — запропонував Є.Солодко.


У свою чергу адвокат Олександр Дроздов висловив думку, що обвинуваченням будь-якого адвоката й підозрам його у вчиненні правопорушень разом із клієнтом має бути дана серйозна оцінка.


У підсумку голови комітетів НААУ вирішили скласти щодо кожного випадку порушення прав адвокатів правові висновки. Також комітети мають намір звернутися до Верховної Ради для ініціювання комітетських або парламентських слухань і чітко визначити перелік інституційних проблем, які потребують негайного розв’язання. Крім того, виходитимуть із пропозиціями до Ради суддів про необхідність позначення червоних ліній етичної взаємодії суддів і адвокатів. В іншому випадку адвокатська спільнота залишає за собою право звернутися по допомогу до міжнародних інституцій.


Нагадаємо, що в НААУ вже була створена робоча група для аналізу судової практики ВС. Це теж було спричинено ризиками, які виникли у зв’язку з відсутністю єдності правових позицій у рішеннях найвищої судової інстанції. Зокрема, остання часом підміняє собою законодавчу владу та створює нові правові норми обвинувального ухилу, нехтуючи правами людини та громадянина.


Схоже на те, що в державі визріває конфлікт між інститутом адвокатури та іншою стороною процесу, якою, цілком логічно, мала би бути прокуратура. Проте, крім останньої, на тому ж боці чомусь опинилася ще й в ідеалі незалежна та неупереджена судова влада.


Видається, що адвокатам, чисельність яких зростає щороку, влаштували гру на виживання. І єдиний рятівний острівець — це адвокатська спільнота, оскільки, якщо конфлікти почнуться ще й усередині неї, ми цілком можемо стати свідками занепаду інституту адвокатури.

https://zib.com.ua/

FaLang translation system by Faboba