• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

Інтерпол не шукає нардепа Дубневича: документ

Народний депутат Ярослав Дубневич, якого українська влада оголосила у міжнародний розшук у "газовій справі", не перебуває у розшуку Міжнародної організації кримінальної поліції.

Read more ...
Менеджмент на збиток

Який із потерпілого управитель арештованого майна?

Read more ...
Форма є, але немає. А чи є зміст?

Офіційно форми в АРМА немає, але на фотографіях, що розміщені на його сайті, чомусь є. Дещо про дрес-код в Агентстві з питань розшуку та менеджменту активів

Read more ...
Форма є, але її немає. Навіщо АРМА "службова" форма, якщо офіційно її не існує?

Співробітники АРМА носять формений одяг з логотипами, який офіційно не затверджений і не фінансується з бюджету. Юристи та експерти вказують на невідповідність дій керівництва агентства його реальним проблемам.

Read more ...
Який із потерпілого управитель арештованого майна?

Відповідно до КПК завданням арешту майна – є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Чи здатен цю норму виконати потерпілий, якщо таке майно передати йому в управління?

Read more ...
Реабілітація і не тільки

МОЗ навело перелік закладів, що надають медпослуги постраждалим від війни

Read more ...
У Держаудитслужбі не платили співробітникам за додаткову роботу

Хоча Державна аудиторська служба і реалізує в Україні державну політику у сфері державного фінансового контролю, виявляється, сама не завжди дотримується фінансової дисципліни.

Read more ...
Маніпуляції з інститутом

Простій у боротьбі з корупцією в КС пояснили відсутністю нагальної потреби

Read more ...
Правосуддя стає непотрібним, коли за законне судове рішення світить державна зрада

Вища рада правосуддя вирішила відмовити у задоволенні клопотання заступника Генпрокурора про тимчасове відсторонення судді Господарського суду міста Києва від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Read more ...
АРМА може приховувати незручну інформацію заради демонстрації ефективності

АРМА звітує про рекордні надходження у 191 млн грн за 2023 рік, але замовчує значні збитки. Зокрема, збитки від управління ТЕЦ склали 174,6 млн грн, що нівелює заяви про самоокупність агентства.

Read more ...

Відповідно до закону, ліквідований Окружний адміністративний суд м.Києва мав передати усі свої справи в область (до Київського окружного адмінсуду) до 25 грудня 2022 року. Втім, зважаючи на взятий темп, процес розтягнеться приблизно ще на 8 років і 4 місяці.

Такий прогноз можна зробити з відповіді ОАСК на запит адвоката Володимира Богатиря (лист №03.2-07/17996/23 від 17.03.2023 є у розпорядженні видання «Закон і Бізнес»).

Згідно із документом, станом на 17 березня (минуло три місяці з моменту ліквідації ОАСК) було передано 8825 справ з наявних 304 тисяч. Це близько 2,9% від загальної кількості.

Якщо так триватиме далі, можна вирахувати, що на решту масиву справ необхідно трохи більше ніж 100 місяців. Тобто, вісім років і чотири місяці (липень 2031 року).

Про ці проблеми свого часу попереджав Голова Верховного Суду Всеволод Князєв «Пропускна спроможність канцелярії Київського окружного адміністративного суду (якщо вони будуть займатися тільки цим питанням) становить близько 100—200 справ на день. Якщо порахувати: 100-200 на день, 3-4 тисячі на місяць. Це означає, що передача шістдесяти тисяч справ розтягнеться на роки», - сказав він.

В ОАСК зауважують: є зрозумілим, що строк на передачу справ, встановлений у вищевказаному законі, визначено без врахування дійсних обставин щодо можливості його виконання, та без врахування фізичної можливості прийняття Київським окружним адміністративним судом цих справ та матеріалів.

Про обмежені фізичні можливості приймаючої сторони свідчить той факт, що канцелярією ОАСК опрацьовано та підготовлено для скерування до КОАС понад 15 тис. справ. Тож вони фактично зависли. «Київський окружний адміністративний суд може забезпечити прийняття 100-150 справ, протягом одного робочого дня», - кажуть в канцелярії.

Враховуючи те, що процес передачі справ виявився тривалим та трудомістким, в ОАСК шукали вихід із ситуації. Але запропоновані шляхи подолання проблеми не знайшли підтримки.

Зокрема, ліквідаційною комісією було запропоновано Київському окружному адміністративному суду отримувати підготовлені справи працівниками суду безпосередньо в приміщенні канцелярії Окружного адміністративного суду міста Києва. Але ця ініціатива залишилась без будь-якої реакції.

Щобільше, Київський окружний адміністративний суд звернувся до ОАСК з проханням призупинити передачу справ до розв'язання питання забезпечення суду додатковими приміщеннями для розміщення цих справ та матеріалів.

«Зрозуміло, що за таких умов з Києва до області передати усі справи не встигнуть - прокоментував відповідь на свій запит В.Богатир. – Все це означає, що більшості громадян, які звернулися за захистом до столичної адмінюстиції, доведеться чекати ті самі вісім років. Адже навіть за умови найшвидшого призначення суддів та запуску роботи, в новоутвореній установі буде свій секретаріат зі своєю пропускною спроможністю. І крім справ з ліквідованого ОАСК, цьому секретаріату доведеться приймати ті матеріали, що вже встигли передати в область. Тож ідея проміжного суду на перехідний період виявилися на повірку нежиттєздатною».

Адвокат також сумнівається, що Київський міський окружний адміністративний суд запрацює найближчим часом. Нагадаємо, нещодавно було призначено т.в.о. керівника секретаріату КМОАС, а суд нарешті зареєстрували як юридичну особу. «Адреса реєстрації КМОАС – Київ, вул. Липська, буд. 18/5. Це приміщення Державної судової адміністрації. Такий формальний підхід говорить, що влада не збирається найближчим часом запускати роботу нового суду, - пояснив адвокат. - В іншому випадку адреса реєстрації відповідала б реальній локації нового суду. Отже, справедливість для громадян, які судяться із державою, відкладається на невизначений строк».

Нагадаємо, ОАСК був ліквідований Законом від 13.12.2022 № 2825-IX. Одночасно було утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у столиці.

За законом, ОАСК одразу припинив здійснення правосуддя. На перехідний період була встановлена наступна процедура: до початку роботи нового суду усі столичні справи мають розглядатися та вирішуватися в області. Для цього ОАСК мав протягом десяти робочих днів передати до Київського окружного адмінсуду матеріали справ. І після завершення реформи, з дня початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду, до нього з КОАС повинні бути передані усі справи зі юрисдикцією міста Києва.

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba