• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

NEWS AND PUBLICATIONS

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ ОБМЕЖУЄ РОСІЯН У ДОСТУПІ ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

29 червня 2023 року уряд Сполученого Королівства представив парламенту проєкт закону, який має заборонити британським юристам консультувати російські компанії в бізнес-угодах.

Read more ...
Російському бізнесу обмежують доступ до британських юристів

Велика Британія посилює економічний тиск та обмежує російських олігархів і великі компанії, пов’язані з керівництвом країни, у доступі до юридичних послуг.

Read more ...
Юридичні радники ФГВФО: хто вони, якими банками опікуються

Однією із топ-тем для обговорення у ділових колах сьогодні стала новина про те, що Північний апеляційний господарський суд визнав правомірними вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до екс-керівників Платинум Банку. Серед них - перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова. Йдеться про солідарне стягнення 1,48 млрд грн. Але хто допомагає ФГВФО отримувати перемоги на юридичному фронті?

Read more ...
Экстрадиционное падение и его причины

Несмотря на военное положение, Украина продолжает выполнять свои международные обязательства в уголовно-правовой плоскости по выдаче (экстрадиции) лиц. Правда, интенсивность сотрудничества значительно утихла из-за исчезновения завязей РФ и РБ.

Read more ...
Екстрадиційне падіння та його причини

Попри воєнний стан, Україна продовжує виконувати свої міжнародні зобов’язання у кримінально-правовій площині стосовно видачі (екстрадиції) осіб. Щоправда, інтенсивність співробітництва значно вщухла через зникнення зав’язків РФ і РБ.

Read more ...
Як працювало Укрбюро Інтерполу останні дев’ять років (офіційна статистка)

Питання боротьби зі злочинністю, що має транснаціональний характер або виходить за межі держави, вирішуються правоохоронними органами України виключно через Національне центральне бюро Інтерполу.

Read more ...
У Гаазі Суд ООН заслухає по суті справу України проти РФ

З 6 по 14 червня Міжнародний суд ООН проведе публічні слухання у справі України проти Росії, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Read more ...
Сам собі оцінювач

Оксюморон конфлікту інтересів у Конституційному Суді

Read more ...
Оксюморон конфлікту інтересів у Конституційному Суді

Національне агентство з питань запобігання корупції взялося вивчати поведінку очільника Конституційного Суду. Йдеться про конфлікт інтересів у зв'язку з призначенням Сергія Головатого суддею-доповідачем у справі про "Харківські угоди". Що саме відбулося і чому так сталося?

Read more ...
ПОЧЕСНІ КОНСУЛИ: ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ, ЯКІ МАЮТЬ ПРИВІЛЕЇ, ХТО ВОНИ

Щоб сприяти розвитку зв’язків між державами, захищати права та інтереси окремої держави, її громадян та бізнесу в інших країнах, у світі передбачили інститут консулів. Водночас, крім штатних дипломатів, існують також консули почесні. На території України таких акредитовано 121. Хто вони, розповіли у Міністерстві закордонних справ.

Read more ...


Совет адвокатов Украины провел заседание в режиме онлайн, в повестку дня которого внесен вопрос о нарушений прав адвокатов. Об этом сообщает пресс-служба НААУ.

Председатель НААУ, САУ Лидия Изовитова отметила угрозу, которая возникла из-за нарушения прав адвокатов в резонансных процессах. Рассмотрению отдельных ситуаций было посвящено совместное заседание 8 комитетов НААУ в конце июля.

В частности, рассматривалась ситуация с группой адвокатов, которым судьи ВАКС угрожали изменить меру пресечения в отношении их клиента вследствие их поведения в суде. В результате клиент отказался от услуг этих адвокатов. Также были рассмотрены нарушения прав адвокатов Владимира Богатыря, в отношении которого существуют десятки невыполненных решений судов, и Ростислава Кравца, которому вручено подозрение фактически за предоставление им правовой помощи.

На заседании Совета адвокатов также обсудили инициативу реформирования квалификационно-дисциплинарных комиссий регионов. Включение судей в состав дисциплинарных комиссий адвокатуры является посягательством на независимость всего института адвокатуры, заключили члены заседания.

Кроме того, Совет адвокатов Украины решил дать разъяснения относительно применения законодательного запрета на отождествление адвоката с клиентом.

Разъяснение будет касаться статьи 23 Закона Украины «Об адвокатуре и адвокатской деятельности», а также положений профильного закона, гарантирующих адвокатскую тайну и конфиденциальность общения адвоката с клиентом. Документ в течение 7 дней подготовит рабочая группа на основании позиции, которую подготовил Комитет защиты прав адвокатов и гарантий адвокатской деятельности в ответ на нарушение прав адвоката Ростислава Кравца.

При обсуждении этого вопроса члены САУ и приглашенные на заседание также указали на то, что недопустимость отождествления адвоката с клиентом установлена ​​в практике ЕСПЧ как нарушение Конвенции о защите прав человека и основоположных свобод.

https://pravo.ua

FaLang translation system by Faboba